לפיד בביקור במעלה אדומים היום: "מעלה אדומים תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל. מעלה אדומים בשבילי, בשביל המפלגה שלי, בשביל המרכז הישראלי היא חלק ממדינת ישראל, היא תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל, אין הסדר עתידי שבו היא לא חלק ממדינת ישראל. אני מתנגד נחרץ לסימון מוצרים בכל מקום ביהודה ושומרון. זה צעד אנטישמי ומזיק ואני הובלתי מאבק נגדו באירופה וגם בארצות הברית. למרבה הצער, הייתי כמעט לבד במאבק הזה, כי ממשלת ישראל לא הגיעה למגרש ואז קמנו בוקר אחד והיה סימון מוצרים על מעלה אדומים"

יאיר לפיד. סייר במעלה אדומים
יאיר לפיד. סייר במעלה אדומים

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד הגיע היום למעלה אדומים, להשתתף בועידת העסקים בעיר שמתקיימת זו הפעם השנייה. לפיד נפגש עם בעלי העסקים בעיר, עם ראש העיר, בני כשריאל ולאחר מכן נשא נאום מרכזי בפני כ- 500 מבאי הוועידה לעסקים בעיר בנושא המדיני וההשפעה של ההחלטה של האיחוד האירופאי על סימון מוצרים מההתנחלויות שמעלה אדומים נכללת בתוכה.

בפתח נאומו הדגיש לפיד כי מבחינתו ומבחינת מפלגת 'יש עתיד', מעלה אדומים היא חלק ממדינת ישראל: "מעלה אדומים בשבילי, בשביל המפלגה שלי, בשביל המרכז הישראלי היא חלק ממדינת ישראל, היא תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל, אין הסדר עתידי שבו היא לא חלק ממדינת ישראל. "

לפיד אמר לנוכחים כי ימשיך להוביל את המאבק נגד ההחלטה של האיחוד האירופאי לסמן מוצרים מההתנחלויות ואמר: "אני מתנגד נחרץ לסימון מוצרים בכל מקום ביהודה ושומרון. זה צעד אנטישמי ומזיק ואני הובלתי מאבק נגדו באירופה וגם בארצות הברית. למרבה הצער, הייתי כמעט לבד במאבק הזה, כי ממשלת ישראל לא הגיעה למגרש. סימון המוצרים הוא לא גזירת גורל. הוא תוצר פוליטי של מאבק פוליטי, אבל הוא נוהל במעמד צד אחד. היה פה קרב ומדינת ישראל לא הגיעה אליו. משרד החוץ חולק בין ששה שרים שונים והפסיק לתפקד. ההסברה הישראלית מחולקת על חמישה משרדים שונים שאף אחד מהם לא יודע מה השני עושה. אף משרד ממשלתי לא טיפל בחרם, וקמנו בוקר אחד והיה סימון מוצרים על מעלה אדומים. "

לפיד הדגיש בפני הנוכחים כי ההחלטה של האיחוד האירופאי לסמן מוצרים ישראלים זו לא גזרת גורל וצריך לעבוד קשה כדי לשנותה וזה מה שהוא עושה בימים אלו: "בששת החודשים האחרונים ביליתי חלק ניכר מזמני במאבק על דמותה של מדינת ישראל בחו"ל. אני אומר לכם אפשר לשנות, אפשר לשפר, אפשר לגרום לאנשים וגם למדינות לשנות את דעתם. ישבתי על זה עם שר החוץ הבריטי, הצרפתי, האיטלקי, הנורווגי, ההונגרי, עם היועץ לבטחון לאומי הגרמני, עם חברי פרלמנט בכל אירופה, עם שרת החוץ של האיחוד האירופי, עם חברי קונגרס וסנאט באמריקה. שינינו לא מעט דברים, הורדנו מהשולחן לא מעט נסיונות לגרום נזק לישראל. לא כי אנחנו יודעים משהו שאחרים לא יודעים, אלא כי עבדנו עם תוכנית קרב מסודרת ולא הסכמנו לוותר. זה לא תמיד קל. מדובר בעבודה קשה, לא מתגמלת. הרבה יותר קל פשוט להודיע ש"כולם אנטישמים" ו"העולם כולו נגדנו" ו"לא חשוב מה יגידו הגויים חשוב מה יעשו היהודים", כל המשפטים שכולם מכירים. הכל בסדר, אולי חלק מזה נכון, אבל זה לא תחליף לעבודה קשה. זה לא תחליף למדיניות חוץ מסודרת ולמערכת הסברה מסודרת."