יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, באירוע שבת תרבות במבשרת ציון: "בכל הקשור לעצורי פרשת דומא א לו לא עשבים שוטים זה תופעה שצמחה בערוגות מטופחות היטב. יש לזה גיבוי אידיאולוגי, יש לזה גיבוי פוליטי". לפיד תקף בחריפות את הנסיונות להגדיר את התופעה כ"עשבים שוטים" ואמר: "איפה הייתם כשזרקו אבנים על כוחות הבטחון בבית אל? אתם לא יודעים מה הרב גינצבורג אומר לתלמידים שלו? אתם לא יודעים מה הרב ליאור אומר לתלמידים שלו? הציונות הדתית לא יכולה לפתור את עצמה כל כך בקלות בטענה שמדובר בעשבים שוטים"

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, השתתף היום (26.12.15) באירוע שבתרבות במבשרת ציון בהנחיית איש התקשורת שלום ירושלמי. במהלך האירוע תקף לפיד בחריפות את הנסיונות להמעיט בחומרת מעשי עצורי דומא ולהגדיר אותם כמיעוט של "עשבים שוטים". לפיד שב והדגיש כי לא מדובר בעשבים שוטים אלא בערוגות מטופחות היטב אשר מגובות במעטפת הגנה פוליטית רחבה ובמערכת הסתה של רבנים ושל מערכת החינוך.

לפיד דיבר בשבתרבות על אי הגינוי בזמן אמת הן של מערכת החינוך והן של המערכת הפוליטית ואמר : "אני רואה את הנסיון להגיד שמדובר בעשבים שוטים, למרבה הצער אלו לא עשבים שוטים זה צמח בערוגה מטופחת היטב. ואנשים שהיום יוצאים ואומרים "איך קרא לנו כזה דבר"? איפה הייתם, אתם לא יודעים מה הרב גינצבורג אומר לתלמידים שלו? אתם לא יודעים מה הרב ליאור אומר לתלמידים שלו?"

לפיד תקף בחריפות את הניסיונות להגדיר את התופעה כ"עשבים שוטים" ואמר: "איפה הייתם כשזרקו אבנים על כוחות הבטחון בבית אל? מישהו מהם קם ואמר לא יהיה כזה דבר במחנה שלנו? ועכשיו הם קוראים לזה עשבים שוטים. זה לא עשבים שוטים, יש לזה גיבוי אדיאולוגי, יש לזה גיבוי פוליטי וזו שעת מבחן של הציונות הדתית איך היא תתנהל בימים הקרובים. היא לא יכולה לפתור את עצמה כל כך בקלות בטענה שמדובר בעשבים שוטים"

לפיד נשאל על הטענות המופנות נגד השב"כ בימים אלו סביב חקירת הרצח בדומא: "יש פה ובצדק נוהל פצצה מתקתקת. טרור יהודי כמו טרור ערבי צריך לפעול נגדו כמו שמטפלים בטרור.השב"כ עושה את עבודתו. מדובר בקמפיין השמצה נגג השב"כ, יש כאן נסיוןשל עורכי הדין של החשודים להכפיש את הארגון הזה ששומר על חיינו ומגןעל ילדינו ושמגיע לאנשיו חיבוק גדול על מה שהם עושים ולא השמצות והכפשות".