עו"ד עופר חורש

ביקורת חריפה על שר התחבורה: "העלאת הקנסות לנהגים – חטא על פשע" ‏בימים אלה קיבל משרד התחבורה החלטה להעלות את הקנסות המושתים על נהגים באחוזים לא מבוטלים. כך למשל, הודיע שר התחבורה כי הקנס על נהיגה במהירות מופרזת יועלה ל-1500 שקלים. לדברי עו"ד עופר חורש העוסק בדיני תעבורה – מדובר בחטא על פשע.

קרא עוד...

ח"כ דב חנין, יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית

הממשלה החליטה להקים רשויות מטרופוליניות לתחבורה ציבורית – אז למה היא לא עושה שום דבר כדי שזה יקרה? ח"כ דב חנין, יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית: "ריכוזיות מערכת התחבורה בישראל פוגעת בתפקודה" בדיון על מחסור כוח האדם ברשות הארצית משרדי האוצר והתחבורה גלגלו את האחריות האחד לשני. "פקק התנועה האמתי נמצא בתוך משרד התחבורה", אמר גיל יעקב, יו"ר ארגון 15 דקות בדיון בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית שהתקיים היום (ג') בנושא מחדלי הקמת רשויות התחבורה המטרופוליניות.

קרא עוד...

 שמש להמונים: "בקרוב לא נצטרך לשלם לחברת החשמל" כך אמר השבוע מנכ"ל חברת אנרפוינט ישראל לאנרגיה סולרית

כנס הקלינטק ה-21: שמש להמונים: "בקרוב לא נצטרך לשלם לחברת החשמל" כך אמר השבוע מנכ"ל חברת אנרפוינט ישראל לאנרגיה סולרית, דני דנן, לקראת תערוכה קלינטק שתתקיים בסוף חודש פברואר בגני התערוכה בתל אביב. בעבר, מדינת ישראל גרמה לאזרחיה לעבור דרך ייסורים עמוסה בבירוקרטיה בכדי להתקין לוח סולארי על הגג על מנת לייצר חסכון של עד 50 אחוז מחשבון החשמל. לאחר שוועדת הכספים אישרה פטור ממסים על מתקנים קטנים לייצור אנרגיה מתחדשת חברת אנרפוינט מודיעה כי הביקוש לייצור גגות סולאריים קפץ בצורה משמעותית.

קרא עוד...

אושרו להקמה למעלה מ-1,900 חדרי לינה. סכום ההשקעה של היזמים שביקשו מענקים: כ-971 מיליון ₪. צילום: אילוסטרציה

סיכום 2016 באגף ההשקעות במשרד התיירות: משרד התיירות אישר מענקים ליזמים בסכום של מעל 220 מיליון ₪ להקמת בתי מלון חדשים בישראל. אושרו להקמה למעלה מ-1,900 חדרי לינה. סכום ההשקעה של היזמים שביקשו מענקים: כ-971 מיליון ₪ - שר התיירות יריב לוין: "התוצאות הנראות בשטח מעידות על המהפכה שעובר ענף התיירות."

קרא עוד...

צילום: יח"צ.

תאגיד המים "מי רקת טבריה" ישקיע 45 מיליון בשנת 2017 תאגיד המים "מי-רקת טבריה" בע"מ סיכם השבוע את שנת 2016 והציג את התקציב ותכנית העבודה לקראת שנת 2017 במעמד ראש העיר ויו"ר הדירקטוריון יוסי בן דוד.

קרא עוד...

צו שיחמיר ענישה בשורה של עבירות בהן אי ציות לרמזור אדום ועבירות רכיבה על אופניים חשמליים. תמונה: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה ממשיכה במאבק בקטל בדרכים – תדון בצו שיחמיר ענישה בשורה של עבירות בהן אי ציות לרמזור אדום ועבירות רכיבה על אופניים חשמליים. הוועדה תשוב לטפל במונופול הכשרות והפגיעה בבעלי העסקים, תמשיך לדון בתיקונים לחוק המכר שנועדו לחזר את מעמד הרוכשים אל מול הקבלנים ותכין לקריאה שנייה ושלישית הצעה לאסור הפליה על בסיס מקום מגורים בהספקת מוצרים או כניסה למקומות ציבוריים; ועדת המשנה לתח"צ תעסוק בגיבוש חזון לתחבורה ציבורית מתקדמת.

קרא עוד...

שמוליק וייס, מהנדס המועצה האזורית זבולון. צילום- משה יערי

המועצה האזורית זבולון פרסמה מכרז לביצוע העבודות במסגרת שלב ב', של שדרוג ושיקום תשתיות בישוב חוואלד, שנמצא בתחום שיפוטה של המועצה, ואשר יבוצעו בסיוע ובמימון משרד השיכון

קרא עוד...