רחל פרץ ובת שבע דורי - קורלייה הן הזוכות בפרס הליקון למשוררים בראשית דרכם ע"ש רמי דיצני ז"ל לשנת 2015. הפרס בשווי 15,000 ₪ הוענק זו השנה השלישית במסגרת פסטיבל השירה הבינלאומי ה- 14 של הליקון 2015

קרא עוד...

במקום סמלי מאוד לעם היהודי, בבניין פאול-לובה(Paul-Löbe-Haus) בונדסטאגהגרמני בברלין, נחנכה התערוכה "ישראלים וגרמנים" - "israelis und deutsche", לציון חמישים שנים לכינון היחסים הדיפלומטים בין גרמניה וישראל וכעת הועברה לישראל ונפתחה בטכס חגיגי במתחם התחנה בירושלים.

קרא עוד...

 "גרמנים וישראלים- התערוכה" – הינה תערוכה בינ"ל הבוחנת את התפתחות היחסים בין ישראל לגרמניה באמצעות מיצגים היסטוריים ואישיים הכוללים תרשימים, סרטונים, קטעי יומנים ותמונות שעדיין לא נחשפו

קרא עוד...

לאחר שפתחה את פסטיבל Young Euro Classic בברלין, תנגן התזמורת הסימפונית הצעירה ירושלים-ויימאר בסיור קונצרטים בישראל. מנצח: מיכאל זנדרלינג בתזמורת שהוקמה לפני ארבע שנים, חברים סטודנטים מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ומביה"ס למוסיקה ע"ש ליסט בויימאר.

קרא עוד...

קבוצת עובדים זרים מהודו ונפאל, המטפלים בקשישים במועצה האזורית באר טוביה לומדים עברית ובמסגרת זו הקימו את 'חבורת הזמר הזרה' הראשונה, הבוקר הפתיעה החבורה (במבטא נפאלי והודי כבד) את הקשישים בהם היא מטפלת במופע שירה עברית. במועצה האזורית באר טוביה חיים עשרות עובדים זרים מנפאל ומהודו המטפלים בקשישים, מקימי הישובים במועצה, ובזמנם הפנוי לומדים את השפה העברית ב'בית המייסדים'.

קרא עוד...

Auf Wiedersehn - מופע מחול ייחודי של בוגר ביה"ס לאמנויות המחול במכללת סמינר הקיבוצים, היוצר תומר צירקלביץ

כוריאוגרפיה ובימוי: תומר צירקלביץ

רקדנית יוצרת: מיכל הירש

auf_wiedersehn_photo_by_A._Joachimiak_היצירה המקורית והייחודית Auf Wiedersehn שעלתה לראשונה בפסטיבל המחול והפרפורמנס הבינלאומי ה-20 בביטום, פולין, מגיעה לתיאטרון 'תמונע' בתל אביב.

יש משהו אינסופי ברכבת הלילה...

סיפור של אישה רקדנית, שחקנית ואמא; טיול בתוך נוף חיים קונפליקטואלי ופנטסטי.

מצב רוחה האמביוולנטי של הדמות מביא אותה לגילוי עצמי. מפגשים עם אישה זקנה, עם תזמורת צבאית, עם פיל ועם מרלן דיטריך, מוליכים אותה אל עבר חולמני, ולהווה קיים ונוכח, כפתח לאינסוף של העתיד.

הסיפור נפרס כרצף אפיזודות מופשטות. התנועה האישית של הרקדנית מבטאת מיידית את מצבה המנטאלי, המשתנה עם אבני דרך של תרבות וסגנון שעצבו את חייה. הרקדנית נחשפת ומתמודדת עם קונפליקטים: זוהר והשפלה, השתייכות ובדידות, חירות ועריצות, מבלי שתדע אם החשיפה תוביל אותה לגילוי עצמי או להשלמה עם המציאות הקיימת.

תומר צירקילביץ הינו יוצר, פרפורמר ומורה לתיאטרון מחול. בוגר B.ed מביה"ס לאמנויות המחול של סמינר הקיבוצים ושימש כמנהל הפקות של ביה"ס לאמנויות המחול. בין עבודותיו ניתן למצוא גם את היצירה "אהבות ובנים" והוא מופיע בפסטיבלים בארץ בעולם. תומר משתתף כשחקן באנסמבל "יאק אומר מו" בניהולו האמנותי של רועי מליח רשף ("בינתיים ימשיך להיות פה קר", "גורילות", תיאטרון יפו). זוכה מלגת הצטיינות מ"קרן קיסריה" וזוכה פרס "עודד קוטלר" לעידוד אמנים צעירים באשדוד.

מיכל הירש הינה רקדנית יוצרת, מרצה בביה"ס לאמנויות המחול במכללת סמינר הקיבוצים.

מופעים קרובים בתיאטרון "תמונע", שונצינו 8 בת"א:

10/11 בשעה 20:00

8/12 בשעה 20:00 להזמנת כרטיסים: 03-5611211