צילום: רונן גולדמן

יצירה תיאטרונית חדשה מאת אפרת שטינלאוף, העוסקת בקשר בין מערכת החינוך לחירות המחשבה. חוזרים אל ספסל הלימודים ביצירה המתרחשת בתוך כיתה ומזמינה את הקהל לטעימה מטלטלת מיום בחייהם של תלמידי תיכון

קרא עוד...

התזמורת הסימפונית טורונטוToronto Symphony Orchestra

התזמורת הפילהרמונית הישראלית תארח את התזמורת הסימפונית טורונטוToronto Symphony Orchestra - לראשונה בישראל בשני קונצרטים מיוחדים עם הכנר מקסים ונגרוב בניצוחו של פיטר אוּנדג'אן בירושלים 11/5 ובתל אביב 13/5- התזמורת הסמפונית של טורנטו, היא אחת התזמורות הבולטות הפועלות היום בחוף המזרחי בקנדה ובארצות הברית, תגיע לשני קונצרטים מיוחדים בישראל עם תוכנית מגוונת ומרתקת בניצוחו של המנהל המוסיקלי של התזמורת פיטר אוּנדג'אן, ובהשתתפות הכנר הכוכב מקסים ונגרוב.

קרא עוד...

צילום: יניב דרוקר

שלישיית עתר מציגה פרויקט מוזיקלי בינלאומי חדש: "אגדה יהודית" הפרויקט משייט בין הפולקלור היהודי לקלסיקות אמריקאיות מהמאה ה-20 בעיבודים קמריים חדשים של עפר שלי, פסנתרן השלישייה. יבוצע בבכורה בירושלים ב-19.3 ובסדרת קונצרטים בישראל וארה"ב לאורך האביב. ב-11.3 יבצעו חברי שלישיית עתר רסיטל לכינור ופסנתר במנזר בית גמאל בעמק האלה.

קרא עוד...

צילום: עמית גירון

מפגשים נוסח סיציליה - בסיציליה של המאה ה- 11, החיים בדו-קיום רב-תרבותי היו מציאות אפשרית. קתולים, מוסלמים, יהודים ויוונים אורתודוכסים חיו תחת שלטון נוצרי משותף, שהתחשב ברב-גוניות התרבותית והלשונית של הקהילות השונות. כיצד הדבר בא לידי ביטוי בחיי היום יום ומה ניתן ללמוד מכך בעת הזו? סוגיות מרתקות אלו ייבחנו בהרצאתה של ד"ר נדיה זלדס: "אסלאם, נצרות ויהדות נפגשים בסיציליה"

קרא עוד...

שיח-גלריה בתערוכה של יאניס קונליס - האמן אייל אסולין בשיחה עם דליה מנור

שיח-גלריה בתערוכה של יאניס קונליס - האמן אייל אסולין בשיחה עם דליה מנור, מנהלת המוזאון על אמנות מחומרי הסביבה ועל אמנות תלוית-מקום. אייל אסולין, אמן פיסול קהילתי מוערך שחי ויוצר באופקים, זוכה פרס אמן בקהילה 4 שנים ברציפות, יקיים במוזאון הנגב לאמנות שיח-גלריה מרתק בתערוכה של האמן האיטלקי יאניס קונליס. אסולין ישוחח על אמירה חברתית דרך האמנות ועל תהליך העבודה של אמן היוצר מתוך הסביבה והקהילה ומתוך תחושת שייכות ואחריות כלפיה.

קרא עוד...

יואב פוסמן - ניגודיות מהולה בכאב שורשי עמוק והומור רחמי

`נופים פואטיים` - תערוכת הבכורה של האמן המסקרן ומעורר ההשראה של יואב פוסמן - אמן בין תחומי צעיר, משורר, מוסיקאי, צייר ופסל. פוסמן, הינו בן למשפחת יוכבד ויוסף כהן מוותיקי הפרדסנים בפתח תקווה, חברי ההגנה ותורמים לעיר ונכד לשולה גורודיש כהן, בת למשפחת גורודיש המפורסמת. פוסמן, 37, חושף שכבות דקות של רגש ומחשבה ומגלה לנו בתערוכתו את תפיסתו עולמו. רב תחומיותו של פוסמן באה לידי ביטוי בספרי השירה שכתב "מחלף השנים" ו"הפגיעה" ששילבה בין ציורים לשירים שכתב. ליצירות אלו מצטרפת אופרה שחיבר.

קרא עוד...