בהמשך לפעילותו של שר ההסברה והתפוצות, ח"כ יולי אדלשטיין, שאישר, לאחר קבלת הסכמה מצד משפחות הנרצחים, לפרסם את תמונות הטבח מאיתמר, נידון הנושא הבוקר בועדת העלייה הקליטה והתפוצות. במהלך הדיון עלה גם נושא הסרת סרטון מאתר יו-טיוב שהופץ ע"י תנועת "ישראל שלי" ומכיל את התמונות ששוחררו. נציגי יו-טיוב שנכחו בישיבה הבהירו כי סרטונים מוסרים מהאתר לאור דיווחי גולשים בלבד ועוברים לבדיקה ואישור ועדת תכנים. הסרטון המדובר הוחזר בשעות היום לאתר, בהגבלת צפייה מגיל 18

השר אדלשטיין שהשתתף בדיון בנושא ומחה על הסרת הסרטון, אמר: "האינטרנט מהווה היום את השדה העיקרי בו מתחולל קמפיין השנאה וההסתה כנגד ישראל, לכן הופתעתי מהסרתו המהירה של הסרטון שיש בו כדי להמחיש ולאזן ולו במעט את התמונה. אני רוצה גם להביע את הערכתי לשיתוף הפעולה שאנו מקיימים עם יו-טיוב ולכך שהם הסירו היום את חסימת הסרטון".

http://www.youtube.com/watch?v=v6aKEUWcITo

לאחר שמשרד ההסברה הודיע אמש כי יעשה שימוש בתמונות קשות מהטבח למטרות הסברה בעולם ויפיץ אותם לכתבים ולסוכנויות הידיעות הזרות, אמר בתגובה ירון פוגל, אחיו של הרב אודי פוגל שנרצח בליל שבת ביישוב איתמר בראיון ל'יומן הצהריים' של רדיו 'קול חי': "אני לא חושב שמה שישרת את ישראל זה תמונות, אני חושב שמה שצריך לשרת את ישראל זאת האמת, תמונה של הדסי הקטנה שחוטה במיטה שלה לא משנה את האמת, גם כשהדס הייתה בחיים האמת הייתה איתנו, האמת היא שזאת ארץ ישראל והיא שלנו, אז האם אנחנו צריכים אישור ממישהו בעולם שזה שלנו, אנחנו צריכים אישור מהעולם שיש פה רצח נתעב שיש פה פחדנים?"

הרב יעקב רוז'ה, רב החברה קדישא בתל אביב וחבר מועצת הרבנות הראשית סבור כי ישנה תועלת בפרסום תמונות הזוועה מהטבח באיתמר בעולם. בראיון ל'יומן הצהריים' של רדיו 'קול חי' אמר הרב כי הפרסום עשוי להביא תועלת לעם ישראל באמצעות איזון דעת הקהל העולמית:

"העובדה היא שהעולם כולו נגדנו, ואנחנו מצטיירים כרוצחי תינוקות, אנחנו מוכרחים לאזן את התמונה אי אפשר להתעלם מהעולם, ואם יש תועלת בפרסום התמונות בפרט שהפנים מטושטשות, לפי עניות דעתי צריך לעשות את זה ומותר לעשות את זה, ואולי זה כבודם של אותם הנרצחים שבעקבות האירוע הקשה הזה אם התמונות יביאו איזה שהיא תועלת לעם ישראל, זה חלק מהכבוד של עם ישראל."