שדרוג בתכנית הלימודים באשדוד: עמותת "שיעור אחר" המעודדת מעורבות חברתית וממנפת משאבי ידע גייסה לאחרונה את עורך הדין גיל שחף, המומחה לדיני משפחה ומעמד אישי, להרצות בפני תלמידי תיכון באשדוד בנושא משפט.

השיעורים המועברים באופן חוויתי ואינטראקטיבי יימשכו 12 מפגשים. העמותה מקדמת תכנים בעלי ערך חינוכי ותרבותי ומעודדת חשיבה ביקורתית ולמידת נושא לעומקו בדרך של ניצול הנושאים העומדים על סדר היום הציבורי. העיסוק בנושאים אקטואליים המעוררים חשיבה, בשילוב תכנים ממציאות חייהם, מקנה לאזרחי המחר הבנת עומק של נקודות המחלוקת בחברה הישראלית וכישורים הכרחיים כאזרחי מדינה יהודית-דמוקרטית.

על ידי התמודדות עם השיקולים והאינטרסים השונים העומדים בסתירה בכל סוגיה, מתרגלים התלמידים ניתוח של מצבים מורכבים, הקשבה לעמדות שונות, חשיבה רב-מימדית, גיבוש עמדה עצמאית, שכנוע אחרים וחיפוש דרכי איזון כאשר הדיון מאפשר יצירת דיאלוג בין התלמידים.

עוה"ד גיל שחף: "מדובר בחוויה מעשירה ומיוחדת המאפשרת לנו להעצים את הקהילה שבה אנו פועלים מזה 12 שנים. הפכתי את סוגיית ההתנדבות לנושא בעל חשיבות רבה במשרדי, כאשר כל אחד ואחד מהעובדים נוטל בה חלק ותורם את חלקו במסגרת עמותת 'שיעור אחר'.

אני יכול לומר שעד עד כה העברנו שלושה שיעורים, כאשר בראשון שיתפתי בכישלונותיי האישיים (ונזכור שוינסטון צ'רצ'יל אמר מזמן "שהצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון מבלי לאבד התלהבות" ודיברנו בפתיחות על המושג כישלון, מה אנו לומדים מכישלונות, האם צריך לפחד מכישלונות) ובשיעור השני, גיליתי לבני הנוער שקיבלו את המסרים בצימאון גדול, את סודות ההצלחה. הזכרנו את המושגים נחישות, מיקוד והוגנות. בשיעורים הבאים ניכנס פנימה אל תוך עולם המשפט על רבדיו השונים ובהמשך נדבר גם על חלומות, על חברויות, על הגשמה עצמית, החוק למניעת הטרדה מינית ונושאים שיהוו עבורם כלים מעצימים להמשך הדרך. כולי ציפייה לקראת המפגשים הבאים".