בחיפה נחנכה היום [ג'] אכסניית הנוער הנחשבת לאחת האכסניות היפות באירופה. 64 מיליון ₪ הושקעו על ידי אגדות האכסניות בשיתוף משרד התיירות ומשרד החינוך בהקמת האכסניה שבה 100  חדרי אירוח

קרא עוד...

כ-2000 אנשים פקדו במהלך חול המועד סוכות את פסטיבל החול שבמרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף בניצן. הפסטיבל מהווה בילוי חוויתי וערכי לכל המשפחה. הילדים מכירים את סיפור גוש קטיף דרך הצגות סרטים ופעילות בחול והמבוגרים יכולים להתפנות לביקור במרכז המבקרים ולהיפגש עם הסיפור המורכב של גוש קטיף


לסיום כל המשפחה עולה על רכב ספארי לסיור בשמורת החולות של חוף ניצנים. השחקנית אילת קימל המחיזה במיוחד לפסטיבל את הסיפור סנדל של איל.

"הופתעתי  לראות שגם הילדים הקטנים מכירים את הסיפור של הגוש. –אומרת אילת- ריגש אותי לראות איך הם ישבו מרותקים לסיפור והזדהו לחלוטין עם כל מה שעבר על איל בחיפושי אחרי הסנדל שנשאר קבור בדיונות של גוש קטיף "

מנכ"ל מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מוכי בטר: "השנה ציינו את יום השנה העשירי לעקירה מגוש קטיף באמצעות שרשרת אירועים וכנסים, כאשר נוכחנו לגלות כי העם צמא להיסטוריה של חבל עשיר זה שנלקח מאיתנו. אנו שמחים לארח במרכז המבקרים שלנו את אלפי האורחים שלא מפסיקים לשאול ולהתעניין במורשת שעודנה חיה ופועמת".*

עדכון מחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת: החל מאמש פוקדים את חופי איגוד ערים כינרת כ- 30,000 נופשים.


באיגוד מציינים כי בחופים השונים הוקמו סוכות לרווחת הרוחצים, וכי ערוכים לקלוט את אלפי הנופשים הצפויים לפקוד את החופים במהלך חול המועד.

עשרות רוכבי אופנועים הגיעו לפנות בוקר, לצפות בשקיעת הירח האדום וזריחת השמש מהר בנטל במרום גולן 1200 מטרים מעל פני הים, כאשר העננים במצע לבן ,מתחת לגובה ההר. בתיירות מרום גולן נערכים לקליטת אלפי הנופשים שיגיעו היום לטיולי טומקארים וטיולי סוסים ברחבי צפון הגולן ואזורי מטעי התפוחים הנמצאים בשיא הקטיף.

התפוסה בחדרי האירוח בצפון הגולן גבוהה אך עדיין ניתן למצוא מקומות. במלונות הבוטיק המיועדים לזוגות עדיין יש מקום לחול המועד סוכות.

מאות משפחות בחרו לבלות את ימי החג באתר אינדי פארק במפגש התעלות בירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה בשייט קייאקים, קאנו וסאפ. הילדים נהנו ממגלשות מים וג'ימבורי לקטנטנים.

ירון מרק, מנכ"ל האתר אמר, כי אינדי פארק מאפשר בילוי ונופש לכלל הגילאים ולכן מאוד אטרקטיבי למשפחות וכי האתר נערך לקליטת המבקרים להמשך החג עם צוותי הדרכה מתוגברים

השבוע גידרו מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל את אתר מערות לוזית הנמצאות בשפלת יהודה, בהן מקיימות חברות סנפלינג פעילות בלתי חוקית ומסוכנת, שכבר גבתה בעבר חיי אדם. הפעם הוקף האתר כולו בגדר מאסיבית המונעת גישה למתחם ללא אישור רשות מקרקעי ישראל, לאחר שגידור שהוצב בעבר מסביב למערות נפרץ שלוש פעמים ע"י פורעי חוק. הכניסה לאתר המגודר בניגוד לשלטי האזהרה מהווה עבירה פלילית. בכיר ברשות: "מדובר באתר שנקבע כאתר מסוכן, אך למרות זאת חברות סנפלינג המשיכו לקיים בו פעילות בחוסר אחריות מוחלט ותוך כדי זלזול בסכנת מוות הנשקפת לגולשים במקום. כל הלוקח חלק בפעילות סנפלינג במערות לוזית מסכן את חייו."

קרא עוד...

אחים חסיד וקליר כימיקלים יצור ושיווק זכו במכרז של רשות מקרקעי ישראל לחכירת 2 מתחמי מלונאות ומסחר בארמון הנציב בירושלים שיבנו 580 חדרי מלון בארמון הנציב - וישלמו לרשות מקרקעי ישראל 7.7 מליון ₪ לא כולל הוצאות פיתוח . המכרז נערך בשיתוף עם משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות- חמ"ת

קרא עוד...

ועדת התכנון מחוז דרום אישרה אתמול את תכניתה הגדולה של רשות מקרקעי ישראל לפיתוח תיירותי מצפה רמון. התכנית ששטחה 1,100 דונם נערכה בשיתוף עם משרד התיירות ומטרתה להפוך את מצפה רמון לאחד מיעדי התיירות המרכזיים בישראל. לאחר שנים רבות בהן היו בעיר מספר מצומצם של בתי מלון התכנית שקידמה רשות הופכת את מצפה רמון לעיר תיירות מרכזית ותשנה את פניו של הנגב הדרומי .

קרא עוד...