דסק תיירות מיוחד לתיירים בעלי מוגבלויות - "יד שרה מרחיבה את הסיוע לתיירים בעלי מוגבלויות הרוצים לראות את הארץ. אנו יכולים ורוצים להגשים להם חלום", דברי מייסד ונשיא יד שרה אורי לופוליאנסקי לקראת היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות.

קרא עוד...

כ-120 סיטונאי תיירות מהעולם מגיעים לארץ לכנס חשיפת ישראל כיעד תיירותי מוביל. לרובם זו היכרות ראשונה עם ישראל ועם אתרי התיירות המרכזיים בה.כנס ישראל לתיירות, מתקיים זו השנה החמישית ברציפות בין התאריכים 3-9/12/15. שר התיירות יריב לוין: "דווקא בימים אלו אנו רואים חשיבות מיוחדת בחשיפת ישראל כיעד תיירותי אטרקטיבי ובהצגת היתרונות הרבים שיש למדינה להציע - מזג האוויר המצוין, אפשרויות הבילוי הרבות והאתרים המרתקים הפזורים בכל רחבי הארץ. אני משוכנע כי האורחים, להם זה הביקור הראשון בישראל, יתרשמו מכל מה שישראל מציעה וימשכו אחריהם תיירים רבים נוספים אשר יבואו ויבקרו כאן".

קרא עוד...

בחיפה נחנכה היום [ג'] אכסניית הנוער הנחשבת לאחת האכסניות היפות באירופה. 64 מיליון ₪ הושקעו על ידי אגדות האכסניות בשיתוף משרד התיירות ומשרד החינוך בהקמת האכסניה שבה 100  חדרי אירוח

קרא עוד...

כ-2000 אנשים פקדו במהלך חול המועד סוכות את פסטיבל החול שבמרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף בניצן. הפסטיבל מהווה בילוי חוויתי וערכי לכל המשפחה. הילדים מכירים את סיפור גוש קטיף דרך הצגות סרטים ופעילות בחול והמבוגרים יכולים להתפנות לביקור במרכז המבקרים ולהיפגש עם הסיפור המורכב של גוש קטיף


לסיום כל המשפחה עולה על רכב ספארי לסיור בשמורת החולות של חוף ניצנים. השחקנית אילת קימל המחיזה במיוחד לפסטיבל את הסיפור סנדל של איל.

"הופתעתי  לראות שגם הילדים הקטנים מכירים את הסיפור של הגוש. –אומרת אילת- ריגש אותי לראות איך הם ישבו מרותקים לסיפור והזדהו לחלוטין עם כל מה שעבר על איל בחיפושי אחרי הסנדל שנשאר קבור בדיונות של גוש קטיף "

מנכ"ל מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מוכי בטר: "השנה ציינו את יום השנה העשירי לעקירה מגוש קטיף באמצעות שרשרת אירועים וכנסים, כאשר נוכחנו לגלות כי העם צמא להיסטוריה של חבל עשיר זה שנלקח מאיתנו. אנו שמחים לארח במרכז המבקרים שלנו את אלפי האורחים שלא מפסיקים לשאול ולהתעניין במורשת שעודנה חיה ופועמת".*

עדכון מחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת: החל מאמש פוקדים את חופי איגוד ערים כינרת כ- 30,000 נופשים.


באיגוד מציינים כי בחופים השונים הוקמו סוכות לרווחת הרוחצים, וכי ערוכים לקלוט את אלפי הנופשים הצפויים לפקוד את החופים במהלך חול המועד.

עשרות רוכבי אופנועים הגיעו לפנות בוקר, לצפות בשקיעת הירח האדום וזריחת השמש מהר בנטל במרום גולן 1200 מטרים מעל פני הים, כאשר העננים במצע לבן ,מתחת לגובה ההר. בתיירות מרום גולן נערכים לקליטת אלפי הנופשים שיגיעו היום לטיולי טומקארים וטיולי סוסים ברחבי צפון הגולן ואזורי מטעי התפוחים הנמצאים בשיא הקטיף.

התפוסה בחדרי האירוח בצפון הגולן גבוהה אך עדיין ניתן למצוא מקומות. במלונות הבוטיק המיועדים לזוגות עדיין יש מקום לחול המועד סוכות.

מאות משפחות בחרו לבלות את ימי החג באתר אינדי פארק במפגש התעלות בירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה בשייט קייאקים, קאנו וסאפ. הילדים נהנו ממגלשות מים וג'ימבורי לקטנטנים.

ירון מרק, מנכ"ל האתר אמר, כי אינדי פארק מאפשר בילוי ונופש לכלל הגילאים ולכן מאוד אטרקטיבי למשפחות וכי האתר נערך לקליטת המבקרים להמשך החג עם צוותי הדרכה מתוגברים

השבוע גידרו מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל את אתר מערות לוזית הנמצאות בשפלת יהודה, בהן מקיימות חברות סנפלינג פעילות בלתי חוקית ומסוכנת, שכבר גבתה בעבר חיי אדם. הפעם הוקף האתר כולו בגדר מאסיבית המונעת גישה למתחם ללא אישור רשות מקרקעי ישראל, לאחר שגידור שהוצב בעבר מסביב למערות נפרץ שלוש פעמים ע"י פורעי חוק. הכניסה לאתר המגודר בניגוד לשלטי האזהרה מהווה עבירה פלילית. בכיר ברשות: "מדובר באתר שנקבע כאתר מסוכן, אך למרות זאת חברות סנפלינג המשיכו לקיים בו פעילות בחוסר אחריות מוחלט ותוך כדי זלזול בסכנת מוות הנשקפת לגולשים במקום. כל הלוקח חלק בפעילות סנפלינג במערות לוזית מסכן את חייו."

קרא עוד...