בתום דיון סוער במליאה דחתה הקואליציה בלחץ הסיעות החרדיות את הצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ ואילן גילאון לאפשר תחבורה ציבורית בשבת

ח"כ הורוביץ: "כל הדיבורים על מהפכה בתחבורה הציבורית כתשובה למשבר התחבורה של ישראל הם קשקוש. בשום מקום בעולם אין מערכת של תחבורה ציבורית שמושבתת בסופי שבוע".

לדברי ח"כ הורוביץ, תחבורה ציבורית חדשנית ואיכותית היא התשובה היחידה לפקקים, לתאונות הדרכים, למחירי הדלק, למשבר החניה, לזיהום האוויר, ולפגיעה הקשה בסביבה. מי שאין ברשותם רכב פרטי, מופלים לרעה בצורה בלתי הוגנת: זכותם לחופש תנועה נשללת למשך 24 שעות בכל שבוע, בלא שום הסבר סביר, ואילו בעלי המכוניות יתקשו לוותר על רכבם כאשר אין להם אפשרויות תנועה ביום החופשי שלהם.

יחד עם זאת, הצעת החוק מתחשבת ברגשות הציבור הדתי ובצביון יום המנוחה, ומאפשרת להגביל תנועה של קווי אוטובוס, מוניות שירות, ורכבות עירוניות, בקווים ובאזורים מסוימים, וכן מציעה לצמצם את התדירות של הקווים השונים. בחיפה, למשל, יש תחבורה ציבורית בשבת ואין שום פגיעה בחרדים הרבים המתגוררים בעיר. למרות כל זאת, התנגדו החרדים בתוקף להצעה.

"אם זה היה תלוי בכם אז גם במכוניות לא הינו יכולים לנסוע. אבל לא מעניינים אתכם הזקנים שאין להם רשיון נהיגה ולא יכולים לצאת מהבית, לא מעניינים אתכם האזרחים שאין להם רכב, לא מענינים אתכם התיירים ולא מענייינים אתכם כל מי שאיננו שומר שבת. הציבור החופשי בישראל רוצה לנצל את יום החופשה שלו לטיולים עם הילדים, לנסוע לים ולבקר את המשפחה, אבל המפלגות החרדיות והשותפים שלהם לממשלה כופים עליהם להישאר בבית." אמר ח"כ הורוביץ.

בהצעת החוק תמכו: ניצן הורוביץ, זהבה גלאון, רובי ריבלין, נינו אבסזדה, מרינה סולדקין, חנין זועבי ודב חנין.