תחבורה ציבורית

(תשתיות)
חה"כ דב חנין

ח"כ דב חנין על המחסור האקוטי בנהגי תחבורה הציבורית: "למה שמישהו ירצה להיות נהג אוטובוס בתת-תנאים שכאלה?" מפעילות התחבורה הציבורית מדווחות על בריחה של נהגים מהענף 400 מתוך 500 הנהגים שנקלטו השנה באגד - עזבו 70% מאלו שנקלטו בחברת אפיקים עזבו אחרי פחות משלושה חודשים: "לנהגים אין איפה לנוח ולעשות את הצרכים שלהם" בעקבות פניות של נהגים וחברות תחבורה, ועדת המשנה לתחבורה ציבורית קיימה דיון בנושא המחסור החמור בנהגי תחבורה ציבורית.

(תשתיות)
מיזם ימבוס, של אוטובוס מבאר שבע לים בשבתות, יסגור מחר בהצלחה מרשימה את השנה הראשונה להפעלתו. (תמונה מתוך דף הפייסבוק של ימבוס)

מיזם ימבוס, של אוטובוס מבאר שבע לים בשבתות, יסגור מחר בהצלחה מרשימה את השנה הראשונה להפעלתו

(תשתיות)
מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר. צילום: עדי כהן צדק

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הכריז היום (שני) בכנס השנתי של מכון אהרן למדיניות כלכלית במרכז הבינתחומי הרצליה, כי הממשלה החליטה להשקיע כ-60 מיליארד שקל בשנים הקרובות בשיפור התחבורה הציבורית. "אם חושבים על פריון ועל הזמן שאזרחי ישראל מבזבזים בפקקים, זה הולך להיות מנוע צמיחה", אמר גרונר

(בארץ)

גם השנה: החל מסוף השבוע תפעיל עיריית חולון תפעיל קו אוטובוס לילי חינם בימי שישי אל מוקדי הבילוי בתל אביב ובחזרה. בשאר ימי השבוע יפעיל את הקווים בתשלום משרד התחבורה

(זיהום ליד הבית)

המשרד להגנת הסביבה מפרסם זו השנה השנייה את דירוג ציי הרכב הגדולים במדינה, לפי רמת הזיהום • על-פי דרישות המשרד, ציי הרכב הישנים חייבים להפחית בהדרגה עד שנת 2018 את הזיהום באמצעות רכישת אוטובוסים חדשים, חלקם בהנעות חלופיות, התקנת מסנני חלקיקים והוצאה משימוש אוטובוסים ישנים ומזהמים. ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "זיהום אוויר מתחבורה הוא חמור במיוחד במרכזי הערים ולפי הערכות ה-OECD הוא מוביל ל-1,250 מקרי מוות מוקדם בשנה בישראל. נמשיך לפעול לצמצום הזיהום מתחבורה, באכיפה מול ציי רכב מזהמים ובתמיכה בעיריות, כדי להגן על איכות החיים שלנו"

(כלכלה צודקת)

הוכרז סכסוך עבודה בחברת התחבורה הציבורית "דן בדרום". הרקע לסכסוך: התנהלותה הפוגענית של החברה הכוללת ליקויי שכר ואיחורים בתשלומי משכורות לצד יחס מזלזל ומתנשא כלפי הנהגים *** מחר יקיימו העובדים אסיפת חירום בין השעות 08:00 ל-10:00, במהלכן ייתכנו שיבושים חמורים בפעילות האוטובוסים בערים בנגב *** יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף: "דן בדרום נמצאת במצב אותו אני יכול לתאר רק כ'אנרכיה ניהולית'. הנהגים לא צריכים להיות הקורבנות של דרכי ההנהלה, נמאס להם – ובצדק"

(דרום)

תומר לוי, סטודנט באוניברסיטת בן גוריון, אשר הגה את הרעיון לפתוח קו הסעות חינמי לסטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון למרכז מול 7, נפגש בתחילת השבוע עם מנהלת המרכז, רחל לוי, ועם מנהלת השיווק, הילה רוזנברג לוי. השלושה דנו בהמשך הפעילות, אשר זוכה להצלחה רבה מבחינת היענותם של הסטודנטים, ואף בהרחבת אפשרית של המהלך.

(דופק החינוך)
מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העיר במפגש עם התלמידים צילום: עיריית הרצליה

עיריית הרצליה בשיתוף מטרופולין משיקות מיזם לבני נוער: תחרות ליצירת קמפיין פרסום המעודד שימוש בתחבורה ציבורית

(מתגייסים למען הסביבה)
יו"ר קק"ל, דני עטר

נלחמים בזיהום מתחבורה - פרויקט משותף ראשון למשרד לקק"ל והמשרד להגנת הסביבה יוצא לדרך: 20 מיליון שקלים מוקצים למימון יותר מ-50 אוטובוסים חשמליים

(תשתיות)
שר התחבורה ישראל כץ בכרמיאל

היום יום שלישי ביקר שר התחבורה מר ישראל כץ בכרמיאל. הסיור החל בתחנת הרכבת הנבנית באחיהוד ומשם התקיימה סקירה במנהרות גילון ולאחר מכן במעבר אל תחנת הרכבת הנבנית בכרמיאל. אל השר התלוו ראש העיר עדי אלדר, מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ, מנכ"ל הרכבת בועז צפריר ובכירי משרד התחבורה.