ישיבת הממשלה מתכנסת ביום ראשון בבוקר כדי לדון בתוכנית לשיקום העיר לוד. ערב ישיבת הממשלה יקראו תושבי לוד לחברי הממשלה שלא להפקיר את העיר לוד לאלימות ופשע

בשבוע שעבר, הוקם הפורום לביטחון לוד בראשות אהרון אטיאס ואסף וייס. הפורום מאגד יהודים וערבים תושבי העיר שהחליטו לפעול יחד למען השבת הביטחון לרחובות העיר לוד.

בין הפעולות המתוכננות של הפורום: סיורים בשכונות במקומות בעייתיים בעיר, הצבת מצלמות במקומות בעייתיים, הקמת שדולה בכנסת למען העיר לוד ובחירת חוקרים פרטיים למתן מענה לבעיות אלימות.

ראשי הפורום נפגשו בשבוע שעבר עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והביעו בפניו את דאגתם על המתרחש בלוד. השר הביע את תמיכתו בתושבים ואמר שייתן הוראה חד משמעית למשטרה לפעול ביד קשה על כל מעשה ירי בעיר כולל ירי בעת שמחות. כן אמר השר כי יבחן מהלך של איסוף נשק בילתי חוקי ללא רישום פללי לפרק זמן קצוב מול היועץ המשפטי לממשלה.

ההפגנה הינה הפגנת מחאה של כל תושבי לוד יהודים וערבים במטרה לקרוא לחברי הממשלה שלא להפקיר את העיר לוד לאלימות ופשע. בהפגנה ישתתפו חברי כנסת מכל הסיעות.

יו"ר הפורום, אסף וייס: "אנו תושבי לוד לא נעמוד מנגד למעשי האלימות שמתרחשים בעיר. הפסקנו לסמוך על הבטחות ודיבורים ורק אחרי שיהיו תוצאות חיוביות בשטח נפסיק את המחאה".

ההפגנה תתרחש במוצ"ש הקרוב, 30.10.10 בשעה 19:30 בשדרות הציונות, בכניסה ללוד מרכז, צמוד לכביש 40.