כלים

סינמטק הרצליה פתח תוכנית הכנה לגיוס המיועדת לתלמידי י"ב באזור השרון. התוכנית מעבירה לתלמידים את הערכים שבבסיס השירות הצבאי ומכינה אותם לקראת השלב הבא בחייהם באמצעות מפגשים עם מומחים ואנשי צבא, הקרנת סרטים ושיחות עליהם

מתוך הסרט "מטאל ג'אקט"

מנכ"ל סינמטק הרצליה, ניר רמון, מסר שהתוכנית עוצבה לאחר תכנון רב והתייעצות עם אנשי מקצוע. התוכנית מעצימה את התלמיד מבחינת הערך המוסרי של השירות בצה"ל והתרומה הצפויה מכך הן לו עצמו והן למדינתו. עם זאת, כוונתה אינה ליפות את המציאות וליצור תמונה אידיאלית אצל התלמידים לגבי השירות הצבאי, אלא להציג אותו על מורכבותו כולל ההיבטים השליליים שהחייל הצעיר עלול להיחשף אליהם והמגע עם קבוצות אוכלוסיה שיתכן שהתלמיד לא הכיר עד כה.

התוכנית כוללת שישה מפגשים שכל אחד מהם נפתח בשיחה על השרות הצבאי ולאחריה מוקרן סרט הנוגע להיבט אחר של השירות הצבאי. הסרטים המוקרנים יתעדכנו מפעם לפעם בהתאם להיצע הקיים, יוקרנו סרטים כגון בופור, האח של דריקס, בחורים טובים, יוסי וג'אגר ומטאל ג'אקט. בתום הסרט נערך דיון על משמעותו המאפשר לתלמידים להפנים את המסרים ולהביע את דעתם.

בין הנושאים בהם נוגעים המפגשים: טרטורים בטירונות, התמודדות עם מצבי לחץ, חווית המפגש בצה"ל עם צעירים שונים מאלה שגדלת איתם, יחסים חד מיניים בצבא והנכונות להקרבה.

סדרת ההכנה לצה"ל היא חלק מתוכנית העשרה מקיפה שהכין סינמטק הרצליה שכוללת תוכניות לתלמידים בכל הגילאים מהכיתות הנמוכות בבית הספר היסודי ועד לסיום התיכון. התוכנית מאפשרת לתלמידים הכרות עם אמנות הקולנוע והיכולת להעביר באמצעותה מסר. לדברי רמון תלמיד בוגר התוכנית יצפה מעתה בסרטים בדרך שונה ועמוקה יותר, תתווספנה נקודות מבט וידע.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS