תביעה נדירה הוגשה לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. במסגרת התביעה דורש אב מגרושתו להסיר באופן מידי את העגילים מאוזני בתם הפעוטה בת ה-4, ולדאוג לריפוי החורים באוזניה. לדבריו, הוא גילה יום אחד, וללא הודעה מוקדמת, כי גרושתו חוררה את אוזניה של הפעוטה וענדה לה עגילים, מבלי להיוועץ עמו ולקבל את רשותו.

כלים

האב טוען כי חירור אוזני בתו הוא מעשה מיותר וכואב, הטומן בחובו סיכונים רבים. לדבריו, כאשר פנה לאם וביקש שתסיר את העגילים, היא סירבה, ואף איימה כי אם יסירם, היא תחורר את אזני הבת בשנית ותמנע ממנו להיפגש עימה.

לדברי פרקליטתו, עו"ד אלינור ליבוביץ' מדובר במעשה פסול מן היסוד, והשמעת איומים להתניית הסדרי הראיה של האב כדי להשפיע על הכרעותיו בכל הנוגע לגורל בתו - הנן לא חוקיות ומקוממות.

האב טוען בתביעה כי הוא מעדיף להמתין שהילדה תתבגר ותחליט בעצמה החלטות הנוגעות לגופה. עוד טוען האב, כי העגילים משווים לבתו מראה בוגר ומצועצע, הגוזל ממנה את החזות התמימה לה היא ראויה בגילה הצעיר.

השופטת מירה דהן קיבלה את טענות האב, לפיהן האם הייתה צריכה להתייעץ עמו לפני ביצוע המעשה. יחד עם זאת קבעה השופטת כי על הצדדים להגיע לעמק השווה בכוחות עצמם - ולא להטריח את בית המשפט בזוטות.

הגרושים שרויים כעת בעיצומו של מאבק המשמורת על ילדתם. לדברי עו"ד ליבוביץ', התנהגותה של האישה מעידה על אי-מסוגלות הורית, ומקרה החורים באוזניים הוא רק דוגמא להתנהלות דומה בעבר, בו קיבלה האם החלטות חד צדדיות בנוגע לילדה, מבלי שהתייעצה עם האב.

לדברי האב הוא חש שגרושתו מתנהלת כאילו היא ההורה היחיד, וכאילו הוא, האב, כלל איננו נחשב כהורה שווה זכויות.

עו"ד אלינור ליבוביץ' עוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, כתיבת צוואות, מאבקי ירושה ועיזבונות.

http://www.gerushin.co.il

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS