שר החקלאות אורי אריאל

(חדש על המדף)
גאווה ישראלית

לטובת עידוד התוצרת המקומית משרדי החקלאות והכלכלה החליטו: מעכשיו תו "מיוצר בישראל" גם על פירות וירקות מקומיים. שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "הוספת סימון "מיוצר בישראל" לתוצרת החקלאית בדומה למוצרים התעשייתיים, המתבצע כבר מספר שנים, תרחיב משמעותית את סל המוצרים המסומנים כתוצרת כחול לבן, ומהווה נדבך נוסף במאמצים המושקעים על ידי משרד הכלכלה לעידוד ייצור מקומי והעדפת תוצרת הארץ למען קידומן של התעשייה והחקלאות וחיזוקה של הכלכלה הישראלית.

(בעלי חיים)
עיקור וסירוס כלבים חובה מוסרית וחסכון עצום. צילום: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית: משרד החקלאות יחויב להקצות 4.5 מיליון שקל לעיקור וסירוס כלבים. היו"ר כבל: מדובר בהישג מאוד גדול למען זכויות בעלי החיים; היוזמת ח"כ נורית קורן: ההצעה תחסוך למדינה 30 מיליון שקל בעלות הטיפול בכלבים.

(כלכלה צודקת)
צילום: אילוסטרציה

שר החקלאות, אורי אריאל: "כבר זמן רב שאנחנו נלחמים בבעיית הבזבוז של מזון טוב ואיכותי, ואני שמח שהצלחנו להגיע לתכנית חדשה שנותנת פתרון אמיתי לבעיה. המיזם החדש מסייע לחלשים ולנזקקים בחברה הישראלית וגם שומר על המזון ממבטו של  החקלאי שיקבל תשלום על קטיפת תוצרת עודפת, שתועבר לעמותות השונות״ ‏

(הדופק הפוליטי)
החלב הישראלי שוב מוכיח את עצמו. צילום: אילוסטרציה

החלב הישראלי שוב מוכיח את עצמו - משרד החקלאות: ישראל תייצא לרוסיה מוצרי חלב ממפעלים מקומיים. גורמים במשרד צופים כי היקף המסחר יגיע למיליוני דולרים. שר החקלאות, אורי אריאל: ״ההחלטה לייבא חלב מישראל מעידה על האיכות הגבוהה של משק החלב הישראלי ומהווה שלב נוסף בהתחממות היחסים בין שתי המדינות.

(תשתיות)
שר החקלאות, חה"כ אורי אריאל אמר היום כי סיעת הבית היהודי לא תהסס ליזום משבר קואליציוני סביב מחירי המים לחקלאות "המים הם בנפשנו"

אלי אהרון מארגון מגדלי הירקות: "יש לפתוח לכל ענף תוצרת חקלאית עמוד פייסבוק על מנת לשווק את המחירים שמתאימים לכל החקלאים". הסתיימו יומיים מוצלחים בוועידת החקלאות ה –7 במלון קראון פלזה בירושלים. הועידה התמקדה באתגרים הגדולים של החקלאות וההתיישבות העובדת בישראל, במטרה לשנות השיח הציבורי על ענף החקלאות הישראלי. וועידת ישראל לחקלאות הסתיימה בהודעה של יו"ר ארגון מגדלי הירקות מר אלי אהרון שיש לפתוח עמודי פייסבוק לכל ענף תוצרת חקלאית. עמודי הפייסבוק יכללו את החקלאים מכל תחום על מנת לקדם מחירים עבור הצרכן. עוד הוסיף ואמר כי: "הפתרון הוא לא בחקיקה אלא בנו, בחקלאים".