שר הבריאות ליצמן

(חדשות הבריאות )
נתן סנוף- המרכז הרפואי זיו בצפת

במרכז הרפואי זיו בצפת' מחיר החניה הזול ביותר בין חניוני בתי החולים הממשלתיים בישראל רק 15 שקלים ליום שלם. שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, יזם נוהל שיכנס לתוקפו החל ממאי הקרוב, בו ייקבע מחיר מקסימום של 20 ש"ח ליום בחניוני בתי החולים הממשלתיים הכלליים.

(חדשות הבריאות )
צילום: ליאור דסטל

שר הבריאות העניק לפרופ' רן טור כספא, מנהל מכון הכבד בבילינסון אות על מפעל חיים - לעוסקים במקצועות הבריאות  לשנת 2016. פרופ' רן טור כספא, מנהל מכון הכבד בבילינסון ודיקן הפקולטה לרפואה בצפת, קיבל משר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, אות על מפעל חיים לעוסקים במקצועות הבריאות  לשנת 2016.

(חדשות הבריאות )
שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: איציק הררי

בדרך להסדרת ענף התיירות הרפואית בישראל: חוק התיירות הרפואית אושר היום בקריאה ראשונה במליאת הכנסת שר הבריאות יעקב ליצמן: "החוק יעשה סדר בתחום התיירות הרפואית ויתרום הן למערכת הבריאות והן לתיירות בישראל. מצד אחד אנו מבקשים לקיים תיירות רפואית, תוך הבטחת טיפול ראוי ומקצועי בתיירים, ומצד שני נוודא כי תיירות הרפואית לא תבוא על חשבון המטופל הישראלי וכי ההכנסות מתיירות רפואית יופנו לחיזוק המערכת הציבורית".

(חדשות הבריאות )
צילום: אילוסטרציה

חברי הכנסת דורשים הגבלות על הסיגריה האלקטרונית החדשה: "מפקירים את הציבור למסע ההחדרה של פיליפ מוריס" הוצג דו"ח מרכז המחקר של הכנסת: הגבלות על פרסום ושיווק סיגריות מובילות לירידה בעישון; ישראל מהמדינות המתירניות בפרסום ושיווק סיגריות

(חדשות הבריאות )
 צילום: דוברות הדסה

"היום אומרים לא לאלימות!" בבתי החולים של הדסה, בהר הצופים ובעין כרם נערכו הבוקר עצרות הזדהות בעקבות הרצח שארע אמש, בו קיפחה חייה האחות טובה קררו ז״ל. ״אנו מזועזעים מן הארוע שקרה אתמול״, אמר האח אכרם סייד אחמד. בשם כל האחים יהאחיות כאן אני מביע את ההלם והשבר הגדול״.

(הדופק הפלילי)
אחיות בקהילה - עושות עבודת קודש. צילום: אילוסטרציה

ח"כ אלאלוף בדיון הדחוף שכונס בשל שריפתה למוות של טובה קררו ז"ל: "חייבים לחנך את הציבור לנהוג אחרת". שר הבריאות: "חייבים לשנות את האכיפה" • מנכ"ל שירותי בריאת כללית: "אנחנו סובלים מדמנציה חברתית – מזדעזעים היום ושוכחים מחר". ועדת הבריאות של הכנסת, בראשות ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), קיימה הבוקר (ד') דיון דחוף על האלימות במערכת הבריאות, בשל האירוע הקשה בקופת חולים כללית בחולון אתמול, בו נשרפה למוות האחות טובה קררו ז"ל.

(חדשות הקמפוס)
הפגנת סטודנטים מול ביתו של שר הבריאות ליצמן

עשרות סטודנטים מוחים כעת מול ביתו של שר הבריאות יעקב ליצמן - הסטודנטים קוראים לשר הבריאות להצטרף אליהם לשולחן ארוחת בוקר – "שר הבריאות ליצמן, קום ותתערב במשבר הדסה"

(הדופק הפוליטי)
חה"כ מיקי רוזנטל

חבר הכנסת מיקי רוזנטל: "ליצמן חצה את הקווים ועובד בגלוי עבור תאגיד טבק. על הציבור להימנע מרכישת המוצר החדש למרות ההפקרות במשרד הבריאות. על היועמ"ש להכריז על בדיקה מיידית"

(חדשות הבריאות )
צילום: אילוסטרציה

בעקבות העלאת נושא התעללות הקשישים על סדר היום הציבורי במדינת ישראל ובעקבות תחקיר חדשות 2 ודבריו אמש של שר הבריאות יעקב ליצמן- מרכז רמת גן לאלצהיימר בתל השומר מכריז מהבוקר (יום א') על נוהל שקיפות בחדרי המאושפזים – מצלמות יותקנו בחדרים ויאפשרו לבני משפחותיהם של החולים בקרה ומעקב על דרכי הטיפול והפעילות מול הצוות הרפואי.

(הדופק הפלילי)
ארגונים חברתיים דורשים רפורמה במערך הסיעוד בישראל

רפורמה במערך הסיעוד עכשיו! - הארגונים החתומים על הודעה זו קוראים לראש הממשלה, שר האוצר, שר הבריאות ושר הרווחה לשלב כוחות ולקדם בדחיפות את הרפורמה במערך הסיעוד.