שי ניצן

(הדופק הפלילי)
צילום: אילוסטרציה

פרקליט המדינה, שי ניצן, פרסם הנחיה חדשה שנועדה להתוות עקרונות מנחים לעריכת החקירה ושיקולי התביעה בהעמדה לדין בעבירה על סעיף 3(א) (5א) לחוק למניעת הטרדה מינית, שזכה לכינוי "חוק הסרטונים". "חוק הסרטונים" שנחקק בינואר 2014 קובע, כי הטרדה מינית תהיה גם "פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום...", ובצידו נקבע עונש של 5 שנות מאסר.

(הדופק הפלילי)
תמונה: אילוסטרציה

התנועה לאיכות השלטון בפנייה לפרקליט המדינה: בטל את הסדר הטיעון עם הרב הראשי לשעבר - התנועה לאיכות השלטון פנתה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בקריאה לחזור בו מהסדר הטיעון המקל שנקבע בעניין הרב הראשי לשעבר יונה מצגר ולאפשר קיומו של הליך משפטי פומבי.

(פלילי)

ועדת החוקה תדון מחר בפרשה שהביכה את הפרקליטות. התנועה למשילות ודמוקרטיה דורשת למנות תובע עצמאי כדי להגיע לחקר האמת

(הדופק הפוליטי)

בראיון ליומן הצהריים של רדיו 'קול חי' אמר הרב הראשי כי אין להפנות אצבע מאשימה לשוטרים משום שלא הם מחליטים את מי לחקור אלא הפרקליטות. כמו כן קרא הרב לחוקרים להיות זהירים " לא להיות פזיזים על כל דבר לחקור ועל כל דבר לעשות את זה ברעש גדול"

(הדופק הפלילי)

התייחסות ראשונה של הפרקליטות לפרשת הרב דב ליאור ועו"ד שי ניצן: באקט חריג, מפרסם היום עו"ד רז נזרי, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, מאמר דעה בעיתון "מקור ראשון", המזוהה עם הימין. במאמר, המתייחס ישירות לפרשת הרב דב ליאור ועו"ד שי ניצן, כותב עו"ד נזרי: "המדינה שכנגדה מתריסים כאן, היא אותה מדינה שבשמה נושא הרב ליאור תפקידים ציבוריים. זו גם אותה מדינה שלא רק חייליה מגינים על יישוביה, אלא גם משפטניה (כולל שי ניצן) הגנו ומגינים בבתי משפט על ביטחונה ועל נושאים הנוגעים לשמירת ביטחונם של יישובים ביהודה ושומרון, וביניהם גם עניינים הנוגעים לקריית ארבע, מקום מגוריו של הרב ליאור."