הרבנות הראשית תקים וועדה שתעסוק בהידברות עם משרד הביטחון ותפעל להגיע להסדר שימנע כפיה על חיילים דתיים לשמוע שירת נשים.  הרב אורי רגב מעמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון: "הרבנות הראשית הוכיחה פעם נוספת את חוסר הרלבנטיות שלה למציאות של מדינת ישראל, והצורך לבטלה."

בראש הוועדה יעמדו הרב שמואל אליהו (רבה של צפת) הרב יעקב שפירא (ראש ישיבת מרכז הרב) ומנכ"ל הרבנות הראשית עודד וינר. הישיבה דנה גם בנושא שילוב משגיחות כשרות במערך הכשרות של הרבנות הראשית.

לכתב רדיו 'קול חי' ישראל רוזנר נודע כי במהלך הדיונים אישרו חברי המועצה הכרה בעדות אשה לצורך אישור רווקות.

בתגובה להחלטת מועצת הרבנות הראשית בענין הדרת נשים, אומר הרב עו"ד אורי רגב, מנכ"ל חדו"ש - לחופש דת ושוויון, כי "הרבנות הראשית הוכיחה פעם נוספת את חוסר הרלבנטיות שלה למציאות של מדינת ישראל, והצורך לבטלה. יש לאפשר חופש דת אמיתי, אשר בו כל קבוצה תוכל לקיים ללא התערבות של המדינה את המצווה "עשה לך רב", או לחיות את חייה ללא התערבות הרבנות."

רגב מוסיף כי: "בחודשים האחרונים התברר שגם הרב מצגר מצא דרכים ליישב בין אמונתו לבין הישארות בארועים בהן שרות נשים, וגם הרבנות הצבאית פרסמה פסק הלכה המוכיח כי חייל הנדרש להישאר באירוע יכול לעשות זאת מבלי להתבונן בזמרת."

לדבריו, "העובדה שלחץ חרדי גובר משתלט על הרבנות הראשית ומביא לכך שהיא מקצינה יותר ויותר את עמדותיה וחותרת תחת הסולידריות ומשמעת הצבא, מוכיחה שיש לבטל את מעמדה המונופוליסטי ואת המימון שלה מקופת המדינה."