שיימינג

(הרשת)
"לא ביקשתי אל תשלח"

בצעד חריג הסירה פייסבוק את דף הפייסבוק "לא ביקשתי אל תשלח" שהוקם כדי להיאבק בתופעת שליחת איברים אינטימיים לנשים ברשת. התופעה, שזכתה לכינוי דיק פיק, חושפת נשים רבות למעשה מגונה כשללא הזמנה ומבלי שביקשו הן מקבלות לתיבת המסנג'ר שלהן תמונות אינטימיות של איברי גברים.

(בארץ)

עיריית ירושלים הגישה לאחרונה, שתי תביעות לשון הרע ושתי תלונות ללשכת עורכי הדין כנגד אזרחים שהשמיצו עובדים סוציאליים ברשתות החברתיות. ההחלטה על הגשת התביעות והתלונות באה לאחר שלאחרונה גברו ההשמצות והשיימינג של העובדים הסוציאליים ברשתות החברתיות, שכללו השמצות, הפצת שקרים, פרסום פרטיים אישיים של העובדים ועוד

(מסחרי)
עו"ד אבינועם מגן

לשון הרע: בית המשפט העליון קבע הלכה חדשה. עד 150,000 ש"ח לתאגיד שנפגע מפרסום לשון הרע.

(הדופק הפוליטי)
שרת המשפטים איילת שקד השתתפה הבוקר בכנס למלחמה בהסתה ברשת ובשיימינג

השרה שקד בהונגריה: "איחוד של בני האור יבהיר לפייסבוק שלפעול נגד החושך מוסרי ונכון יותר". השרה אמרה את הדברים בכנס "הסתה ברשת" שערך שר המשפטים ההונגרי, לאסלו טרוצ'אני. שקד פירטה את הפעילות שישראל נוקטת כבר היום במלחמה בהסתה ברשת. טרוצ'אני: "הזרעת השטנה מסוכנת וטומנת מלכודת לעתיד".

(גוף - נפש)

לדברי פסיכותרפיסטית ומטפלת בהבעה ויצירה במרכז הרב תחומי לטיפול בנפגעות תקיפה מינית בביה"ח בני ציון, ליאורה זומר, המשמשת גם כיו"ר עמותת ט.ד.י. - טראומה ודיסוציאציה ישראל, "המרחב הווירטואלי- חברתי הנוסף הרחיב את מגוון אפשרויות התקשורת בין בני אדם למרחבים בהם פוטנציאל החשיפה להמונים, והאפשרות לאבד את השליטה על הפרטיות הפכו לבעיה של ממש. כאשר מדברים על פגיעה מינית במרחב המציאותי, הפוגע בדרך כלל מוכר לנפגעת והיא ברוב המקרים מודעת למה שקורה לה. ואולם, במקרה של פגיעה מינית ברשת הווירטואלית מתווספים מימדים שמרחיבים את ספקטרום הנזקים הפסיכולוגיים"