3  כיתות חרדיות מירושלים ניגשו לבחינה הפסיכומטרית במועד האחרון ושברו את כל השיאים:

באחת מהכיתות הללו 12% מכלל התלמידים הוציאו ציון גבוה מ -700, למרות שלפני כן למדו מתמטיקה בסיסית בלבד ולא למדו אנגלית כלל. אחרי שלמדו להתמודד עם האנגלית בפסיכומטרי ב- 4 חודשים, התחנה הבאה עבורם היא מעוז האקדמיה החילונית - האוניברסיטה.

 רק 5% מקרב כל הניגשים לבחינה הפסיכומטרית מוציאים ציון מעל ל-700, כך שבכיתת פסיכומטרי ממוצעת, המונה 20 אנשים, מדובר בממוצע על אדם אחד בלבד שיגיע לציון הנכסף.  למועד אפריל של הבחינה הפסיכומטרית ניגשה לראשונה כיתה חרדית, ששברה את כל הסטטיסטיקות: 15% מהלומדים בה הוציאו ציון גבוה מ-700 ו-45% מתוכה עברו את ה- 610 (לעומת ממוצע ארצי של 27%).

 במועד יולי כיתת פסיכומטרי של EZ Way שהורכבה מתלמידים חרדים במכינת הטכניון שוב שברה את הסטטיסטיקות, וקרוב ל- 10% מהתלמידים עברו את ה- 700. במועד אוקטובר של הבחינה, המגמה נמשכה, בשלוש כיתות לתלמידים חרדים שנפתחו לאור ההצלחות בבחינה הקודמת. באחת הכיתות  12% מכלל התלמידים זכו להוציא ציון הגבוה מ- 700. הממוצע בכיתות אלו עמד על כ- 575 (40 נקודות מעל הממוצע הארצי) על אף שהיתה זו הפעם הראשונה שבה נבחנו כל  התלמידים.  הקורסים נערכו במסגרת  בית הספר EZ Way פסיכומטרי המפעיל קורסים מיוחדים לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים חרדים שמעולם לא למדו אנגלית ולמדו מתמטיקה בסיסית בלבד.

"מדובר כבר בעובדה – חרדים שמעוניינים ללמוד באוניברסיטה כדי להתקדם בעולם ההנדסה וההי טק נאלצים להיבחן בבחינה הפסיכומטרית, למרות שאין להם כמעט רקע באנגלית ומתמטיקה. כדי להרים את הכפפה ולעמוד בביקוש, הכנו תוכנית לימודים ייחודית שלוקחת בחשבון את יכולת השינון החרדית, והיא הפכה להצלחה מסחררת" מתגאה עו"ד אהוד צלטנר, מנכ"ל בית הספר EZ Way פסיכומטרי, אשר התפרסם כבר בעבר בהתאמת הקורסים לקהלים ייחודיים, בין אם המדובר בקהל מאתגר כמו לקויי למידה או בקורסי נשים בלבד או בקרב עולי אתיופיה.

הציונים המדהימים של  למעלה מ- 100 חרדים המתכוונים להתקבל לאוניברסיטה, בעיקר למקצועות ההי טק וההנדסה, היו מפתיעים למדי, בהתחשב בכך שבמוסדות הדתיים שבהם התחנכו תלמידי הקורס לא נלמדה השפה האנגלית ורמת לימודי המתמטיקה הייתה בסיסית.  "התלמידים התחילו את הקורס עם ממוצע ציונים נמוך מ-400, אך הגיעו לשיפור שחורג מהסקלה של המרכז הארצי לבחינות והערכה - 80% מהם עברו את הממוצע והחציון הארצי. בקורס סייענו להם ללמוד תוך 4 חודשים אנגלית ברמה גבוהה מאד ולהצליח במקום שבו חלק  מלומדי האנגלית מאז בית הספר היסודי אינם מצליחים. " אומר עו"ד אהוד צלטנר.

הבקיאות של התלמידים בשפה העברית וטכניקות ניתוח לשוניות שמוכרות להם מחומרי הלימוד בעולם החרדי סייעו לתלמידים להצליח בחלק המילולי של הבחינה ללא קושי רב. טכניקות הלימוד של EZ Way פסיכומטרי בשילוב "החוכמה היהודית", שמאפשרת לבני המגזר החרדי לקלוט ולשנן חומרי לימוד סייעו לתלמידים להשלים את הפער.

"המוטיבציה של החרדים להתקבל לאוניברסיטה ולהשתלב במעגל העבודה היא תופעה שיש לתת עליה את הדעת. מאז ומעולם הטענה היתה שמערכת החינוך החרדית פוגעת בסיכויי בוגריה להשתלב בשוק העבודה, אבל מסתבר שיכולת השינון והלימוד האינסופית של בחורי הישיבה באה לעזרתם ומקנה להם מיומנויות למידה בתחומים נוספים. " אומר עו"ד אהוד צלטנר, מנכ"ל EZ Way פסיכומטרי.