לאחר שמוקדם יותר תקף את הכבאים והאשים אותם בבזבזנות של משאבים ותקציבים ובניהול לקוי, בוחר הערב (ב') שר האוצר במסגרת כנס פורום סגני ראשי ערים להתנצל על האמירות: "אני רוצה להבהיר, כבאי ישראל נאבקו בגבורה ובנחישות בשריפה האדירה והנוראית. הצורך ברפורמה, במבנה ובהתנהגות, האמירה הזו בשום פנים ואופן לא כוונה לפגוע באיש מהכבאים".

IMG_7906לאחר שמוקדם יותר תקף את שירותי הכיבוי בחריפות בטענה כי הבעיה במערך הכיבוי אינה התקציב אלא הניהול הלקוי והבזבזנות, חזר בו שר האוצר ח"כ יובל שטייניץ והבהיר הערב בפני סגני ראשי ערים מכל הארץ כי דבריו לא כוונו כנגד הכבאים.

בכנס פורום סגני ראשי ערים שהתקיים הערב בירושלים, התייחס שטייניץ לאמירותיו הבוקר וציין: "הדבר שמקומם אותי זה דברים שנאמרים, מעוותים ויוצאים בצורה לא נכונה לתקשורת. אני רוצה להבהיר: כבאי ישראל נאבקו בגבורה ובנחישות בשריפה האדירה והנוראית שהייתה בכרמל. הם עמדו בכבוד במאמץ האדיר מול להבות האש שארץ ישראל לא הכירה קודם".

השר הוסיף: "הצורך ברפורמה, במבנה ובהתנהגות, האמירה הזו בשום פנים ואופן לא כוונה לפגוע באיש מהכבאים שחירפו את נפשם מול הלהבות כדי להגן על הנוף ועל תושבי הכרמל. הדברים שאמרתי היום לא צוטטו כהלכה ואני שמח שניתנה לי היום האפשרות להעמיד דברים על דיוקם".

באותו מעמד נכחו באולם, אסי לוי יושב ראש איגוד הכבאים הארצי וגם הצלם רוני סופר אשר הציל מהאש שלושה קציני משטרה ושב"ס שהיו באוטובוס שנלכד במלכודת אש באסון הכרמל. סופר קיבל משלמה בוחבוט יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל וממר אורי בוסקילה יו"ר פורום סגני ראשי ערים וסגן ראש עיריית בת-ים אות הוקרה על מעשיו.

פורום הסגנים וממלאי מקום ראשי רשויות מקומיות פועל כיום כחלק ממרכז השלטון המקומי. הפורום הוקם לפני כעשור ופועל למען שמירה ושיפור מעמדם של סגני ראשי הערים וממלאי המקום וייעול עבודתם.

השנה, במסגרת כנס פורום הסגנים, יוקדש מושב מיוחד שיעסוק במצב מערך הכיבוי בישראל. בנוסף, חברי הפורום ידונו בנושאי חינוך, החברה הערבית בישראל ועוד.

אורי בוסקילה, יו"ר פורום סגני וממלאי מקום ראשי ערים וסגן ומ"מ מקום ראש עיריית בת ים: "אנו רואים חשיבות עליונה בהתמקצעותם של הסגנים. הפורום יוזם ומארגן מידי שנה שורה של השתלמויות בנושאים שונים ומגוונים, זאת על מנת לתת בידם של הסגנים כלים מקצועיים שישמשו אותם במסגרת עבודתם. הכנס השנתי מהווה אירוע שיא בו ראשי המדינה מתייצבים בכדי להביע את הערכתם והוקרתם לסגנים הממלאים תפקיד חיוני ברשויות המקומיות".