שוק ההון

נוצר ב-12.12.2017 08:12
(מאמרים - כלכלה)

לפני לא הרבה שנים המשקיעים אשר היו סוחרים בשוק ההון היו קהל יעד מאוד ספציפי-אנשים בעלי כיס עמוק וידע רב בעולם ההשקעות,  בשנים האחרונות אנחנו רואים כניסה של משקיעים חדשים, שונים לחלוטין מהמשקיע "הישן", אנשים ללא רקע בתחום ההשקעות, ללא שליטה מוחלטת במספרים מתמטיקה וכד' שלמרות זאת מבצעים מסחר בשוק ההון ומצליחים.

(הופעות ואירועים)
גלעד אלפר (צילום: ראובן קפוצינסקי)

מסתבר שזה מה שממלא פאבים בדור ה-Z: כ-430 צעירים נרשמו להרצאתו של הכלכלן הבכיר גלעד אלפר ב"ערב ריק ומורטי" בפאב "Mardel" ברמת החייל בתל אביב, שעסקה בתובנות כלכליות מסרטים מצויירים, במיוחד מהסדרה "ריק ומורטי". 2754 איש נרשמו באירוע בפייסבוק כמעוניינים.

(השקעות ויזמות)

הבנק הבינלאומי משיק שרות חדשני בשם advise.me. השרות מאפשר ליועץ ההשקעות, לראשונה במערכת הבנקאית, לספק ללקוח ייעוץ השקעות מקצועי, אישי, רלוונטי ומעודכן היישר למכשיר הסלולר שלו.

(ספרות)
הספר - להתעשר - הזדמנות של פעמיים בחיים

לכל אחד יש שתי הזדמנויות להתעשר לאורך חייו בשוק ההון ובשוק הנדל"ן. רוב העושר הגדול שנצבר שלא מעבודה נצבר בצורה הזו. מיעוט העשירים ביחס לאוכלוסייה מסביר את מחסור הידע הגדול של הציבור לצבור את העושר הזה. רובם סבורים שמדובר במזל. מסמך נדיר זה פותח לראשונה צוהר לדרך האמיתית אל העושר שכל אחד יכול ללמוד וליישם. דע כי רוב העשירים לא נולדו עשירים". – מתוך כריכת ספרו החדש של צביקה ברגמן – "להתעשר – הזדמנות של פעמיים בחיים בעשרת אלפים מלים".

(מאמרים - שיווק)

עצמאות כלכלית כבר אינה רק סיסמה. בשנים האחרונות נחשפים לשוק ההון אנשים רבים שהחליטו לקחת את גורלם בידם ולהכתיב את עתידם הפיננסי בעצמם, חלקם אף עושים את זה כמקצוע של ממש.

(השוק)
צילום: אילוסטרציה

שרת המשפטים איילת שקד ושר האוצר משה כחלון מודיעים על הקמת צוות לבחינת שוק הון בורסאי ייעודי לעסקים קטנים ובינוניים שרת המשפטים, איילת שקד: "חברות קטנות ובינוניות הן מנוע הצמיחה העיקרי של המשק הישראלי, עלינו לסייע להן בהקלות רגולטוריות ייעודיות".

(השוק)
שוק ההון

בעת הזו, קצב החיים הינו דינאמי במיוחד כאשר אנו מדברים על שוק העבודה. זהו שוק דומיננטי, מידי פעם חלים בו שינויים ותמורות, הטכנולוגיה הולכת ונעשית מתוחכמת יותר, במקומות עבודה רבים מכונות מחליפות בני אדם, אנשים כבר אינם דבוקים למקום עבודה אחד כמו בימים עברו, וישנם בני 50 ומעלה שמתקשים למצוא מקום עבודה חדש. ובכן מה דעתכם על מסחר בבורסה? זוהי בהחלט הזדמנות לקריירה חדשה, אולם הפעם בשוק ההון.

(השוק)
חה"כ מיקי לוי. צילום: אלעד גוטמן

במסגרת דיון שיזם ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) סגן שר האוצר לשעבר בוועדת הכספים בשל החשש מהתייקרות צפוייה של המשכנתאות בעקבות מחלוקת מקצועית בין הממונה על שוק ההון למפקחת על הבנקים: ​"הזוגות הצעירים במדינת ישראל לא צריכים לשלם את מחיר המחלוקת המקצועית בין הממונה על שוק ההון למפקחת על הבנקים.

(השוק)

בחירתו הסנסציונית מספקת לשוק את מה שהוא הכי חושש ממנו (ובגדול) - עלייה משמעותית ברמת האי וודאות על רקע העובדה כי טראמפ נתפס כאדם בלתי צפוי, לא עקבי ולא ברור.

(השוק)

לאומי שוקי הון: ברקס לברקזיט – העלילה מסתבכת משאל עם הוא אלתור שהחוק לא מכיר בו פורמלית; לכן הפרלמנט תמיד יכול להתעלם מרצון העם בוקר טוב, ליאור פאוסט, מנהל דסק מסחר מט"ח בלאומי שוקי הון, מפרסם היום סקירה על הליש"ט הבריטי בעקבות ההתפתחויות האחרונות: תרזה מיי, שנכנסה לתפקידה כראש ממשלת בריטניה כדי לממש את רצון העם ולפרוש מהאיחוד האירופי קיבלה ברקס לברקסיט, והעלילה הסתבכה.