שדולת א"י בכנסת קוראת לשרי הממשלה, הדנים בעסקה לשחרור גלעד שליט, לא לסגת מהקווים האדומים שנקבעו ע"י הממשלה, ולא לאפשר שחרור מחבלים לתוך אזורי יהודה ושומרון. על רקע העיסקה קורא הרב לאו למתמחים לחזור לעבודה בבתי החולים

השדולה קוראת לשרים לראות לנגד עיניהם את הקורבנות העתידיים הרבים והוודאיים של הכניעה לטרור, ושל השחרור הסיטוני של מחבלים רוצחים – ולדחות בשתי ידיים את העסקה לשחרורו של גלעד שליט.

ראשי השדולה חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד:"זהו רגע המבחן של שרי הממשלה, ואנו מצפים מהם לגלות כושר עמידה ולדחות את העסקה, שראש הממשלה עצמו הסביר בעבר עד כמה היא מסוכנת לישראל."

על רקע התגבשותה של עסקה לשחרור גלעד שליט, קורא הערב הרב ישראל-מאיר לאו למתמחים בבתי החולים להיענות לפנייתו של ראש הממשלה, להעניק לו את אשראי הזמן שביקש, כשבועיים ימים, כדי להיכנס לעובי המחלוקת, ובינתיים לשוב ולאייש את משמרותיהם בבתי החולים.

"היום כולם מבינים במה היה טרוד, ראשו ורובו, בעת האחרונה. חזרתם של המתמחים בשעה זאת תוכיח רצון טוב. היא חיונית למערכת הבריאות הציבורית ותהיה בסופו של דבר גם לתועלתם וגם לרווחתם של אזרחי ישראל". דברי הרב הראשי לתל אביב-יפו.