רופא במחלקת רפואה דחופה (מיון)  ברמב"ם, ה"ז, בן 40, הותקף היום ע"י מטופל במיון שסירב לבקשה להמתין בסבלנות לרופא המטפל. המטופל הטיח קלסר בראשו של הרופא וניסה לפגוע בו עם בלון חמצן. הרופא הגן על עצמו ואחרי כמה שניות של התגוששות בין הרופא למטופל, התערבו מאבטחי בית החולים ועצרו את המטופל – גבר בן 51, תושב עכו העתיקה

הרופא, המשמש כרופא פנימי ועושה התמחות ברפואה דחופה היה באמצע התייעצות עם רופא אחר בעניינו של אחד המטופלים. מטופל שנותח לפני מספר ימים והגיע עם תלונות על כאבים למיון פנה ודרש התייחסות מיידית.

הרופאים ביקשו ממנו בנימוס שימתין מספר דקות ואף הודיעו לו שהם קראו לרופא שמומחה לבעיה ממנה הוא סובל שיבוא לבדוק אותו. המטופל סירב להמתין, וניסה להשליך מספריים על הרופא. למזלו של הרופא המספריים היו קשורות לשולחן. הרופא קם להזעיק את המאבטחים ואז הותקף. לאחר שהתוקף נעצר, חזר הרופא שנחבל ונשרט באופן קל חזרה לעבודה במיון.

http://www.youtube.com/watch?v=hn4RJ8_7-ps

מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר שלומי ישראלית אמר: "מדובר בתקיפה שבנס הסתיימה ללא פציעה קשה של הרופא. מדובר בתקיפת רופא שהיה באמצע דיון מקצועי על מטופל אחר. זה מצב בלתי נסבל מבחינת חדר מיון. החלטנו שלא להשבית את המיון באופן מיידי כדי לא לפגוע במטופלים אחרים.

מנהל בית החולים רמב"ם, פרופסור רפי ביאר שביקר במיון אחרי התקיפה אמר: "הנחינו את הרופא להגיש תלונה במשטרה. רמב"ם מגלה ויגלה אפס סובלנות לתקיפות של סגל רפואי ונדרוש את מיצוי הדין עם התוקף".