צילום: עמותת אור ירוק

עמותת אור ירוק: הירושלמים הם שיאני הדוחות בגין שימוש בטלפון בזמן נהיגה – 40 אלף דוחות ניתנו בעיר בשש השנים האחרונות. ארז קיטה, מנכ"ל עמותת או ירוק: "מדינת ישראל מכניסה כסף רב מהקנסות שהיא גובה מעברייני התנועה, הגיע הזמן שהכסף יחזור לאזרחים וישמש להצלת חיים בכבישים - תוספת של ניידות ושוטרים יגבירו את הנוכחות המשטרתית בכבישים וירתיעו נהגים מלאחוז בטלפון ולסכן את החיים של כולנו"

קרא עוד...

צילום: יח"צ ניסאן

ניסאן משיקה: X-TRAIL - קרוסאובר 7 מקומות ישיבה בגרסת ארבע על ארבע - חברת קרסו מוטורוס משיקה בימים אלה בישראל את ניסאן אקסטרייל 7 מקומות, בגרסת 4X4 האקסטרייל החדש מצויד במנוע 2.0 ליטר טורבו וגם הוא בגרסת דיזל. גרסה זו מצטרפת לסדרת הקרוסאוברים המוצלחת של ניסאן ג'וק , קשקאי ואקסטרייל 7 מקומות 4X2.

קרא עוד...

30 ש"ח מתנה לחנייה סלולארית בסלופארק

ענקית הניווט הישראלית ממשיכה לפעול למען שימור הסביבה בישראל ובעולם והורדת מספר הרכבים בכבישים והפעם באמצעות שיתוף פעולה עם אפליקציית סלופארק, המאפשרת לשלם על החנייה באמצעות הסלולארי שלנו. במסגרת שיתוף הפעולה, כל נהג המצטרף בתקופת המבצע ל- ומשלים נסיעה שיתופית אחת, יקבל 30 ש"ח מתנה לחנייה סלולארית בסלופארק. על מנת ליהנות מההטבה, הנהגים יקבלו בתום הנסיעה קוד קופון, אותו יוכלו להכניס לאפליקציית סלופארק.

קרא עוד...

צילום: עמותת אור ירוק

סקר עמותת אור ירוק: אחד מכל ארבעה נהגים מודה שחצה צומת באור אדום בשנה האחרונה. שמואל אבואב מנכ"ל אור ירוק: "בכדי לצמצם את התופעה המפחידה הזו, על המשרד לביטחון פנים  להתקין מצלמות אכיפה בולטות ומשולטות בכל צמתים המסוכנים. בכל העולם כבר הבינו שהמצלמות מרתיעות את הנהגים מחציית צומת באור אדום והגיע הזמן שגם בארץ יבינו זאת ויפעלו בהתאם"

קרא עוד...

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק. צילום: עמותת אור ירוק

אבי נאור יו"ר ומייסד עמותת אור ירוק מינה את ארז קיטה למנכ"ל העמותה. אבי נאור יו"ר ומייסד עמותת אור ירוק: "בחמש שנים האחרונות, אנו עדים לכך שמגמת הירידה בתאונות דרכים אותה חווינו עד שנת 2012 נפסקה. בשנה זו היו 290 הרוגים ומאז שיעור ההרוגים עולה בהתמדה. אין ספק שהקיצוץ התקציבי במאבק בתאונות הדרכים, מספר הניידות במשטרה שקוצץ, מספר השוטרים שקוצץ ואי התקנה של מצלמות המהירות בהיקף הנדרש, הם הגורמים למגמה זו.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

אושר לקריאה ראשונה: תותר חניית נכים באזור פריקה וטעינה - ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום לקריאה ראשונה את הצעת החוק של חברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד) ואח', לפיה תותר לפחות חניית נכים אחת, או מחצית ממקומות החניה הקיימים (הגבוה מבין השניים) באזורי פריקה וטעינה שיש בהם מקומות חנייה, מחוץ לשעות הפריקה והטעינה בלבד.

קרא עוד...

צילום: יח"צ

ללא ספק זה בטוח כשאישה נוהגת! לרגל יום האישה הבינלאומי עמותת אור ירוק מביאה את הנתונים למעורבות נשים בתאונות דרכים: מתוך 46 נהגים שנהרגו בתאונות דרכים בערים בשנת 2016 –שתיים היו נשים. בתל אביב נפגעו 622 נשים בתאונות דרכים בשנת 2015. "זו בטוח אישה נוהגת", "רק נשים נוהגות ככה", "עדיף שאתה תנהג ולא אשתך", אלו רק חלק מהמשפטים שנאמרים בישראל יומיום וכולם מרמזים על אותה דעה קדומה: נשים לא יודעות לנהוג. בדיקה שערכה עמותת אור ירוק לרגל יום האישה הבינלאומי שחל ב- 8 למרץ, דווקא מנפצת את הסטיגמה הזו.

קרא עוד...