כתב אישום בגין עבירת רצח , הריגה וחבלה בכוונה מחמירה, הוגש היום על ידי פרקליטות מחוז הדרום נגד 3 תושבי רהט , אב ושני בניו

ביום 18.9.10 , מוצאי יום כיפור , במהלך קטטה בשכונה 20 ברהט , שכללה ידויי אבנים מאסיביים, ניסיונות לדריסה וירי מנשק חם, פונו מהזירה 2 קורבנות, אב – עבדאלמאלק ובנו סמיח ממשפחת אלעביד לאחר שנפגעו מירי נשק חם. מותם נקבע תוך זמן קצר .

כוחות רבים של שוטרים מתחנת רהט , מרחב הנגב ומג"ב הוזרמו למקום ובהערכת מצב שהתקיימה בזירה הוטלה חקירת האירוע על היחידה המרכזית של מרחב הנגב בפיקודו של סנ"צ דוד בואני . במסגרת החקירה עצרו שוטרי הימ"ר 17 איש שנחשדו כי נכחו והשתתפו בקטטה . חקירת החשודים והמעורבים על ידי חוקרי יח' התשאול בימ"ר נגב נמשכה מיום האירוע והחוקרים התמקדו בבחינת הראיות והגעה למבצעי הירי הקטלני .

על פי כתב האישום שהוגש היום עולה כי בין משפחת הנאשמים למשפחת הקורבנות היה סכסוך . ביום האירוע הגיעו לבית הקורבנות קרובי משפחה. עם תום ביקורם , משיצאו לדרכם , חסם את רכבם רכב אחר ויושבי הרכב הותקפו באבנים ובירי .

בעקבות כך התפתחה במקום הקטטה שהובילה למותם של הקורבנות . חוקרי ימ"ר נגב , בחקירה מסובכת ומאומצת , הצליחו לאסוף תשתית ראייתית שעל בסיסה הגישה היום פרקליטות המחוז את כתב האישום .