רבני המטה להצלת העם והארץ קוראים לחיילים לבקש סליחה על חלקם בהתנתקות. בתמורה - יתפללו עליהם להסרת "קללת ההתנתקות"

חצי מיליון מודעות ופליירים מפיצה תנועת ארץ ישראל שלנו לחיילים ושוטרים המעוניינים להסיר מעליהם את "קללת ההתנתקות", לפנות לרבנים שיתפללו על החיילים במערת המכפלה בחברון. בסוף השבוע יפורסמו המודעות בעלון ארץ ישראל שלנו.

במודעות נכתב " בתקופה האחרונה פנו רבים מאנשי כוחות הביטחון, חיילים ושוטרים שהיו קשורים למלאכת הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, ושאלה בפיהם: "מה ביכולתנו לעשות כדי לתקן את העוול הנורא שגרמנו למתיישבים ולעם ישראל, ובכך להסיר מאיתנו את 'קללת ההתנתקות'?".

ההצעה לחיילים ואנשי כוחות הביטחון במודעות המופנות לחיילים: "והרינו להציע בזה, כי כל חייל או שוטר שנכשל בשותפות כלשהי בגירוש, ישלח הצהרה בכתב, ובה יביע חרטה על מעשיו בעבר, ויקבל על עצמו לא להיות שותף בעתיד לחטא הנורא של גירוש יהודים מנחלתם."

בתמורה לכך מבטיחים רבני המטה להצלת העם והארץ כי "יקריאו את בקשות המחילה של החיילים על קברי האבות והאמהות במערת המכפלה בחברון, ויתפללו עבורם לברכה ולהצלחה."

הרב דרוקמן, רבה של קרית מוצקין, אומר כי עשרות רבות של חיילים ושוטרים מבקשים תיקון ל"קללת ההתנתקות". לטענתו, הרקע להוצאת המודעה בעקבות פניות של חיילים ושוטרים המבקשים להסיר מהם את הקללה הרובצת עליהם מאז הפינוי.