ביוזמת ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד פנו היום במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ראשי סיעות הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, האיחוד הלאומי, יהדות התורה והבית היהודי במטרה למנוע את פינוי הישוב מגרון שמתוכנן בשבועות הקרובים. ראשי הסיעות צירפו חוות דעת משפטית של עו"ד אלן בייקר הקובעת כי "קיים גם פתרון של פיצוי ולא רק של הריסה" מה שיאפשר פתרון לבעיית מאחז מגרון

ביוזמת ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד פנו היום במכתב לראש הממשלה ראשי הסיעות בכנסת בהם יו"ר סיעת הליכוד ח"כ זאב אלקין, יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב, יו"ר סיעת ש"ס ח"כ אברהם מיכאלי, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כץ (כצלה), יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ ישראל אייכלר ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ אורי אורבך במטרה למנוע את הריסת המבנים בהתיישבות וביו"ש.

"לפני כחודשיים פנינו אליך, במכתב עליו חתמו כ 40 שרים וחברי כנסת, בדרישה למצות כל פתרון חוקי אפשרי על מנת להבטיח שלא יהיו עוד הריסות מבנים בהתיישבות ביהודה ושומרון. כתבנו, כי הדבר מחייב, שינוי הכללים המנחים שנקבעו על ידך, ולפיהם כל בית שנבנה על קרקע פרטית – יהרס, ולהחליפם בפתרונות המושתתים על פיצוי לבעלי הקרקע." כותבים ראשי סיעות הימין.

למכתב צירפו ראשי הסיעות חוות דעת משפטית של עו"ד אלן בייקר הקובעת כי על פי הדין החל היום באזורי יהודה ושומרון, בכל מקרה בו התבצעו בניה ו/או נטיעה במקרקעי הזולת בתום לב – קיים גם פתרון של פיצוי ולא רק של הריסה. הבחירה בין שני הפתרונות (הריסה או פיצוי) מסורה לאחד משני הצדדים האזרחיים (בהתאם לבחינת שווי המבנים לעומת שווי הקרקע), ולא לממשלה. אין הממשלה יכולה לבוא בנעליו של אחד הצדדים ולקבל את ההחלטה במקומו. חשוב להוסיף, כי, בהקשר זה, באזורי יהודה ושומרון אין כל הבדל בין קרקע מוסדרת ובין קרקע שאינה מוסדרת.

לאור חוות הדעת המשפטית הקובעת כי יש פתרון אחר מלבד הריסה ופינוי התושבים כתבו ראשי הסיעות לראש הממשלה כי חובה, למנוע היום את הריסת כל המאחזים המאויימים. וביקשו ממנו לאמץ אותה ולבטל את כל תכניות הגירוש וההריסה, לרבות ההריסה המתוכננת בקרוב מאד במגרון.