מכון ירושלים לחקר שווקים קורא לממשלה: לסגור את החברה לאיתור והשבת נכסים לניצולי השואה, שנכשלה במשימתה. "בהתחשב בכישלונות החברה, יש לכנותה "החברה לאי-השבת נכסים", אמר בועז ארד, עמית המכון ועורך המחקר אשר פרסם המכון לפני שבוע

כלים
לדברי המכון, צבירת 850 מיליון ₪ אצל החברה ואי השבת רכוש לניצולים הרבים אשר פנו אליה הם רק חלק מהתעללות ממשלת ישראל בניצולי השואה. המכון קבע במחקר שרוב עניי ישראל המבוגרים (מעל לגיל 75) הם ניצולי שואה, "בושה הדורשת טיפול ממשלתי וחברתי מיידי," אומר בועז ארד. לפי המחקר, שפורסם לראשונה ב- thepulse, שני שליש מניצולי השואה נפטרו בעוד ממתינים לפיצויים .

המכון מציין שבישראל בכלל לא יודעים את מספר הניצולים החיים בה. להערכת חוקרי המכון, חצי מהניצולים (אולי יותר מ-100,000 איש) אינם מודעים לזכויותיהם ואינם מקבלים או מבקשים את הקצבאות, הטיפול, וההנחות המגיעים להם על פי חוק.

המכון קורא לממשלה: לסגור מיד את החברה לאיתור והשבת נכסים, לערוך סקר באמצעות הביטוח הלאומי לאתר ניצולים שלא אותרו עד היום ולאחד את כל הגופים ומשרדי הממשלה המטפלים בענייני ניצולים ללשכה אחד אשר יהווה הכתובת לניצולים.

בדו"ח מבקר המדינה שיתפרסם היום צפוי להיות פרק על פעילותה הכושלת של החברה להשבת נכסים. תוכן הדוח הותר לפרסום רק משעה 16:00.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

ברז מטבח

איך לבחור ברז למטבח

מאמרים - חברתי