ח"כ ציפי לבני (קדימה) נאמה היום במסגרת כנס חבר הנאמנים של הקונגרס היהודי העולמי: "עלינו לעבוד נגד הארגונים ולהכשיל את הטרור על מנת למנוע מאיראן נשק גרעיני. אין תקווה לשלום עם החמאס, צריך לחזור לשולחן הדיונים עם כל ממשלה פלסטינית שמוכנה לקבל את הדרישות של הקהילה הבינלאומית ושמוכנה לסיים את הסכסוך. ההחלטה לא לעשות שום דבר היא ההחלטה הגרועה ביותר עבור המדינה"

"ההחלטה היחידה שיכולה להפוך את חזון ישראל כמולדת לעם בדמוקרטיה בטוחה היא האופציה של שתי מדינות נפרדות לשני עמים. זו לא טובה לפלסטינים ולא טובה לאובמה- זה הצורך שלנו, האופציה שמתאימה לנו וטובה לנו לעתידה של המדינה וזאת על מנת לחזור לשולחן הדיונים, וזה הרגע ההיסטורי לעשות את הדבר הזה." אמרה לבני.

"יש לנו עוד זמן, הממשלה הפלסטינית עוד לא הוקמה ואנחנו יכולים לשנות מציאות על ידי כך שנחדש עכשיו את המו"מ, לומר להם שאנחנו עומדים למשא ומתן עם ממשלה שמקבלת את הדרישות של הקהילה הבינלאומית ואני יכולה להבטיח לכם שזה יעצור את ספטמבר. אחרת, גם אם בעתיד נתחיל מחדש במו"מ זה יהיה בתנאים גרועים יותר." הוסיפה לבני.

"אחריותי כיו"ר האופוזיציה היא לדבר על החלטות שצריך לקבל. זו החלטה שהמדינה צריכה לקבל ואנחנו צריכים גם את תמיכתכם בהחלטה הזו". אמרה לבני לחברי הקונגרס היהודי העולמי.