22 לאפריל – 20 למאי ב"גלריה המרכזית" בתחנה המרכזית החדשה בתל-אביב: 20 אמנים מטיחים בדרכם את "דעתם" על פרצופה של המדינה. מייצגים חזקים ובלתי מתפשרים לצד ציורים וצילומים של מיטב האמנים הישראלים העכשווים. 64 עבודות לכבוד 64 שנים למדינה

כלים

מהו פרצופה של המדינה?, שואלת התערוכה הקבוצתית החדשה שתיפתח ב22 לאפריל ב"גלריה המרכזית" בתחנה המרכזית החדשה. התשובה היא אוסף של יצירות אמנות נוקבות, חזקות, צילומים, מיצגים וציורים שכולם ביחד משקפים את דעתם של אמני ישראל.

נופים רומנטיים לצד המחאה החברתית, דמויות יפות ונשגבות לצד אנשים קשי יום, אורבניות לצד טבע, כסף לצד עוני. והכל גם יחד הוא כנראה פרצופה של המדינה – ישראל 64.

בתערוכה ניתן דרור לאמנים לבטא את עצמם דרך הכלים המוכרים להם: ציור, צילום, פיסול, מייצגים. הם כעסו, בעטו, שאלו ונזכרו גם בנוסטלגיה ובכל מקרה "פרצופה של המדינה" לדעתם לא דומה לחלום שהיה ואיננו.

כ-20 אמנים מציגים בתערוכה, רובם ככולם ישראלים, אותנטיים המשתמשים באמנות גם כדרך להביע מחאה ולשאול שאלות.

בין העבודות הייחודיות ניתן למצוא את פסלי הקרטון של האמן ראובן ברכה: הצבר – פסל קרטון ממחוזר של דמות המתנשאת לגובה של 3מ'. היא מחוספסת, מעוגלת, שטחית ועמוקה. או את פסל – המשבר הכלכלי פסל אישה מקרטון ממוחזר ועליו מודבקות ידיעות כלכליות ולראשה כתרו של פסל החרות האמריקאי. את עבודות ניפוח הזכוכית של האמן עמי ליבוביץ, המורכבות ממשפטים הטבועים בתוך בקבוקי יוגורט ולקוחים מתוך תמליל של תוכנית רדיו שעסקה במחאה החברתית, את צילומי הרחוב של הצלם תובל רבינא, את ציורו הפרובוקטיבי של הצייר רפי פרץ העוסק באהבה הומוסקסואלית בין בחור אריטראי לישראלי ועוד.

בין האמנים המציגים: רפי פרץ, ראובן ברכה, ענבל רוזן, איה גוזנר, סיגל רון, נטשה בריליאנטובה, תובל רבינא, איה גוזנר, אריק אפק, אלדד פניני, עמי ליבוביץ, אמנון הופטמן, אביב מעוז, , עירית גובי, נורית צדרבוים, אליהו טאובמן , אורה חיים ואחרים.

"הגלריה המרכזית"- הינו חלל אלטרנטיבי של כ-400 מ"ר. החלל נבנה בתוך מתחם האמנים החדש בתחנה ומהווה מפגש אותנטי של אמנות ישראלית חברתית. בגלריה מוצגות תערוכות מתחלפות של מיטב האמנים הישראלים, רובן תערוכות חברתיות הנושאות מסר חברתי לצד אמנות ישראלית עכשוית.

פתיחה חגיגית: 22 לאפריל 2012 בשעה 20.30

"הגלריה המרכזית" – גלריה חברתית בתחנה המרכזית החדשה בתל-אביב

רח' לוינסקי 108 קומה 5.

התערוכה תימשך עד תאריך ה20 למאי 2012.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים