נשיא המדינה בטקס הדלקת נר עם שוטרים מצטיינים במשכן הנשיא: "אני מאוד גאה במשטרה הזו. תקלות יש בכל מקום. הבעיה היא לא אם יש תקלות אלא איך מתגברים עליהן. אני מאמין שהמשטרה עושה מאמץ כן וראוי להערכה להתגבר על תקלות, גם מבחוץ ולפעמים גם תקלות מבפנים"

כלים
נשיא המדינה שמעון פרס קיים הערב טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה עם שוטרים מצטיינים. האירוע התקיים בהשתתפות השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, סגל הפיקוד הבכיר, מפקדים במשטרת ישראל, המצטיינים ובני משפחותיהם.

בהתייחסו למצטיינים אמר הנשיא: "זה מעמד די מרגש.קראתי את קורות החיים של ה- 16 המצטיינים. לכל אחד סיפור מדהים של אומץ לב, תעוזה ושירות הציבור בתנאים קשים מנשוא לפעמים. צר לי שאלו לא עומדים בראש החדשות. בגלגול הבא אהיה ראש מחלקת החדשות של הטלוויזיה ונתחיל בחדשות הטובות, על המצטיינים."

בהתייחסו לעזיבת המפכ"ל דודי כהן ומינוי מפכ"ל חדש למשטרה אמר הנשיא: "אני רוצה להגיד למפכ"ל- זה לא סוד שזו הפעם האחרונה שאנו מדליקים נרות יחד בתפקידך זה. עקבתי אחרי עבודתך ואתה ראוי לכל ברכה. השר אהרונוביץ' עסוק באופן נבון בבחירת מחליפך ואני מברך את השר על הצורה והאופן שבו הוא מחפש מחליפך."

בהתייחסו לפרשיות האחרונות אמר הנשיא פרס :"אני מאוד גאה במשטרה הזו. תקלות יש בכל מקום. הבעיה היא לא אם יש תקלות אלא איך מתגברים עליהן. אני מאמין שהמשטרה עושה מאמץ כן וראוי להערכה להתגבר על תקלות, גם מבחוץ ולפעמים גם תקלות מבפנים, מפני שאף אחד מאיתנו לא מלאך, אבל אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב שהזדון הוא גזר דין שאי אפשר להתגבר עליו. אני מנצל הזדמנות זו להודות לכם ולומר במה להתגאות ולא להסתכל כל היום על מה שיש בחדשות."

בהקשר של עבודת המשטרה היומיומית אמר הנשיא פרס: "אני רוצה להגיד כמה מילים על המשטרה. במה שונה המשטרה בישראל מכל מקום בעולם?בריבוי התפקידים החיוניים. זו משטרה שצריכה להשליט חוק וסדר על הציבור ויחד עם זה להתמודד עם טרור שבא מהחוץ, שמתגנב גם בפנים, עם מצב שעדיין לא התייצב בהיעדר השלום ולעבור ממקום למקום מטרור לאלימות פנימית ומאלימות פנימית לטרור, וכל זה עם כוחות מוגבלים ותקציב מוגבל ועושה זאת בצורה יוצאת מן הכלל.

במשטרה בישראל לא מתייחסים רק למצב הביטחוני במקום אלא מתייחסים גם למצב החברתי במקום. המצב של הפשיעה הוא לפעמים תולדה של חולשות חברתיות ואחרות שקיימות כאן. אני יודע שיש בארץ תחושה של פשיעה הולכת וגוברת, אבל המשטרה היא הארגון שלוחם בפשע. ארץ נמדדת לא רק לפי גודל הפשעים שיש בה אלא גם לפי גודל המאמץ להילחם בפשע. המשטרה איננה מעלימה עין, גם מפשע אלים וגם ממה שנקרא פשע לבן, משוחד, מאלימות, מכל הצרות האלה. רוב האזרחים לא מעריכים מה זה להיות שוטר. שוטר כמעט תמיד נמצא במצב של מיעוט, צריך לצפות סכנות סמויות וגלויות. אני לא מאמין שזה רק מקום עבודה, אני מאמין שכולם הולכים לשם בתחושה שהם משרתים את הציבור. "