נשיא המדינה שמעון פרס קיבל הבוקר במשכנו את ראשי EFI - הלובי האירופי למען ישראל וכלכלתה, חברי פרלמנט באיחוד האירופי ואנשי עסקים בכירים מרחבי היבשת. הנשיא פרס הבהיר לחברי המשלחת כי איראן מהווה איום אסטרטגי על אירופה לא פחות מאשר היא מהווה איום על ישראל

ראשי הלובי האירופי למען ישראל הגיעו ארצה לדיונים דחופים לנוכח ההידרדרות באקלים הפוליטי באירופה כנגד ישראל והתגברות תופעת החרמות על מוצרים ואנשי עסקים ישראלים.

ראש המשלחת מר רוני ברוקנר קרא לנשיא פרס, לנצל את מעמדו הבינלאומי הייחודי ולהופיע בפני הפרלמנט האירופי, להגביר את הפעילות למול מוסדות האיחוד האירופי ולהשקיע גם במדינות הקטנות יותר שהצטרפו באחרונה לאיחוד. הגידול העצום באוכלוסיה הערבית דווקא במדינות הגדולות באירופה, מאפשר לגורמים אסלאמיים שם לחבור לקואליציה של קבוצות רדיקליות ולהטיל חרמות על מוצרים ישראלים – ולא רק כאלה המיוצרים מעבר לקו הירוק. הסביר ברוקנר לנשיא וציין כי האקטיביזם הערבי מופנה כבר גם להתנכלויות נגד אנשי עסקים ישראלים ובאחרונה, אפילו לאיום על חברות מקומיות העושות עסקים עם ישראל.

האורחים מאירופה ציינו באוזני הנשיא כי התופעה של קרנות השקעה אירופאיות המכריזות על משיכת השקעותיהן מחברות ישראליות מטעמים המוגדרים כ"אתיקה עסקית" הולכת וגוברת – בין השאר לנוכח שיתוף פעולה הדוק עם גורמים ישראלים וגופים פלשתינאים הזוכים למימון מקרנות ישראליות.

הנשיא שמעון פרס השיב לאורחיו כי הוא אכן רואה חשיבות רבה לפעילויות מול מוסדות האיחוד האירופי. הנשיא הודה לאורחים על המאמצים הרבים והמשאבים שהם משקיעים לקידום היחסים בין ישראל ואירופה.