נשיא המדינה בביקור בתעשייה הצבאית: "התעשייה הצבאית עומדת היום בראש החנית של הטכנולוגיות והתעשיות המתקדמות ביותר בעולם." נשיא המדינה עקב מקרוב אחר הפיתוחים הטכנולוגיים הצבאיים האחרונים שפותחו בתעש. הנשיא סקר מערכות רקטיות מתקדמות ובניהם הכותש וכידון קסום, מערכת הגנה אקטיבית ייחודית- חץ דורבן ואת מערכת שמיים אדומים- מערכת נ"מ קצרת טווח

מנכל "משרד הביטחון">משרד הביטחון אלוף (מיל ) "אודי שני">אודי שני הצטרף לביקור. הנשיא שמע סקירות על מצבה של התעש מיו"ר החברה תאל (מיל) "אבנר רז">אבנר רז ומנכ"ל החברה אבי פלדר. הנשיא ציין כי התעשייה הצבאית של היום שונה לחלוטין ממה שהייתה שנים קודם לכן. "אני ניצב מול תעשייה ישראלית חזקה, מעודכנת ביותר בעולם ובעלת מקוריות ויצירתיות תעשייתית שמוכיחה את עצמה כל פעם מחדש. אני מצטער שהציבור הרחב אינו יכול ולהיחשף למגוון ועומק הפיתוחים- אבל אני יכול לומר בבטחה – יש על מי לסמוך." אמר פרס.

לשאלת כתבים בנושא אמירותיו של אסד לפיו ישראל אינה חפצה בשלום- אמר פרס כי סוריה עושה דבר והיפוכו. מצד אחד מדברת על שלום ומצד שני מייצרת מחסן ענקי של 70.000 טילים בגבול הצפון שהיעד שלהם הוא ישראל. ישראל אינה מאיימת על לבנון ואינה מאיימת על סוריה. פנינו לשלום בלבד ואני מצר על כך- שמאז אסד האבא- שסרב להצעת סאדאת להגיע יחד איתו לקיימפ דיווד- נוקטת סוריה במדיניות הססנית ואינה מבצעת צעדים אמיתיים ל "שלום עם">שלום עם ישראל.

יו"ר מועצת המנהלים של התעשייה הצבאית תאל (מיל) "אבנר רז">אבנר רז ציין כי תעש ביצעה מהפך בתמהיל המוצרים ומתקדמת היום בפיתוח מערכות נשק ולצד מוצרים מסורתיים. תעש מצוייה בעיצומו של תהליך אסטרטגי שמטרתו להפוך את התשתית הביטחונית המתקדמת הקיימת בחברה להצלחה כלכלית.

התעשייה הצבאית הציגה היום לנשיא מר "שמעון פרס">שמעון פרס , מנכ"ל "משרד הביטחון">משרד הביטחון אודי שני שביקרו בתעש- מערכת רקטות חדשנית - "הכותש" – מערכת רקטות רב משימתית.

התעשייה הצבאית מתמחה במערכות רקטיות מתקדמות. בהמשך לרמם- רקטה מתוקנת מסלול שפותחה עבור צה"ל פותח הכותש - מערכת רקטות רב משימתית.

הכותש- מערכת נשק מדויקת, רב תכליתית לשיגור רקטות עם מגוון סוגי חימוש. למערכת יכולת לשגר מגוון רחב של חימוש רקטי, החל מרקטה בקוטר של 122 מ"מ לטווח של כ- 40 ק"מ ועד לרקטה בקוטר 300 מ"מ לטווח של 150 ק"מ בדיוק רב של כעשרה מטרים בלבד מהמטרה.

למערכת הכותש- יתרון טכנולוגי ומבצעי, המאפשר לטעון מחדש את המערכת ברקטות בלוחות זמנים קצרים של פחות מ- עשר דקות, בקרת אש ייחודית מקנה למערכת יכולות אוטונומיות מלאות.

המערכת מוצבת על רכבי שטח גלגליים המאפשרים שינוי עמדה מהיר בהתאם לצרכים המבצעיים ולמשימות הנדרשות לביצוע. המערכת מצוידת במערכת ניווט מדויק המשולב במערכות GPS.

המערכת מהווה מכפיל כוח לצבא היבשה בכך שהיא מסוגלת לבצע משימות סיוע לכוחות המתמרנים שעד היום על מנת לבצע אותם היה צורך בחיל האוויר.

התעשייה הצבאית פיתחה את כידון קסום- רקטה ארטילרית מדויקת לטווח של כ 40 ק"מ . "כידון קסום" מתבסס על מנוע רקטי בקוטר 160 מ"מ אשר פותח ויושם בעבר ברקטות ארטילריות חופשיות של תעש מסוג לאר 160.

בנוסף, פותחה מערכת הנחייה מבוססת ג'י פי אס ומערכת ניהוג מתקדמת מבוססת פולסרים (מנועים רקטים זעירים). התפתחות של יכולות טכנולוגיות מבוססות GPS בעשור האחרון- הקנו לתעש יכולות להמשיך ולפתח בעבור לקוחות החברה רקטה ארטילרית בעלת דיוק גבוה בעלות נמוכה.

"כידון קסום" משוגר ממשגר ה"כותש" אשר גם הוא פותח לאחרונה על ידי תעש ומהווה את המילה האחרונה בחזית הטכנולוגית של משגרי רקטות ארטילריות. "כידון קסום" מסוגל לשאת ראשי קרב מסוגים שונים אשר ניתן להתאימם לפי דרישות הלקוחות השונים. הרקטה מתוכננת לפגוע ולהשמיד מטרות קרקעיות כגון: סוללות ארטילריות , מפקדות וריכוזי חי"ר של האוייב. "כידון קסום" מתוכנן להגיע לטווח של כ 40 ק"מ ומסוגל לפגוע במטרות בדיוקים של כ - 10 מטרים. התעשייה הצבאית- ביצעה במהלך חודש פברואר 2010 ניסוי ירי ב"כידון קסום" לטווח של עשרות ק"מ אשר נחל הצלחה מרובה. הדיוקים בפגיעות אשר הושגו היו גבוהים והסתכמו במרחקים של כ- 10 מטרים מהמטרה.