בתגובה ליוזמה של ישראל ביתנו להקים וועדת חקירה פרלמנטרית נגד פעילותם של ארגוני זכויות אדם ישראלים, משיקה ח"כ אורית זוארץ (קדימה), חברת ועדת החוץ והביטחון, יוזמה חדשה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלותו של שר החוץ אביגדור ליברמן שכהגדרתה של זוארץ, "תתחקה אחר מניעיו ההרסניים המנוגדים לאינטרס של מדינת ישראל"

לדברי ח"כ זוארץ, השר שיעמוד במרכז החקירה פוגע באופן ממשי באופן שבו נתפסת מדינת ישראל בעולם. "פעילות שר החוץ הינה בגדר פגיעה חמורה בלגיטימציה של ישראל בעולם". זוארץ הוסיפה: "נפעל להקמת הוועדה בכל הכוח, כדי לעצור את הסחף בפגיעה במעמדה של מדינת ישראל בעולם. מדיניות החוץ שמוביל השר הנוכחי חייבת להיחקר ולהיפסק. ניראה כי לשר ולסיעתו אג'נדה אישית הרסנית, שמדרדרת את ישראל לעידן של לאומנות ושנאה"

ההצעה להקים ועדת חקירה הוגשה היום לאישור נשיאות הכנסת. בדברי ההסבר המצורפים להצעה נטען כי מזה שנתיים פועל שר החוץ הישראלי, באופן שפוגע בלגיטימיות של כלל אזרחי ישראל, שגריריה והציבור היהודי בעולם וכי מדיניות זו כבר הסבה לישראל נזקים רבים, חרמות והחרמות- ונראה כי תהליך זה הולך ומתגבר.

חברת הכנסת טוענת כי השר מנצל את מעמדו ואת שתיקתו של נתניהו בכדי לעודד את אזרחי ישראל להקצין את דעותיהם ולהגביר את השנאה בעם, ופועל למיתוגה של ישראל באופן המחזק את הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם.

"פגיעתו של השר ביחסי החוץ של ישראל ומדיניות הדה-לגיטימציה שהוא מוביל למדיניות הממשלה חייבים להיחקר ולהיפסק", הוסיפה ח"כ זוארץ. "פעילות השר הממומנת על ידי המדינה מהווה חלק נכבד ומטריד של מסע דה הלגיטימציה של מדינת ישראל בעולם. נפעל בכל הכוח על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא להפסקת פעילות מזיקה זו".