ח"כ שלי יחימוביץ מול ח"כ עמיר פרץ ביום רביעי 21/9/11 יערך סבב ב' של הבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה

אתמול, יום שני 12/09/11, התקיים יום הבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה.

במהלך היום הצביעו 44,184 בוחרים, המהווים 66% מבעלי זכות הבחירה בבחירות הפנימיות במפלגה.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', קיבלה 14,203 קולות, המהווים 32.2% מקולות הבוחרים.

חבר הכנסת עמיר פרץ קיבל 13,616 קולות, המהווים 30.9% מקולות הבוחרים.

חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג קיבל 10,848 קולות, המהווים 24.6% מקולות הבוחרים.

עמרם מצנע קיבל 5,244 קולות, המהווים 11.9% מקולות הבוחרים.

כיוון שאף אחד מהמועמדים, לא הגיע להכרעה, בהתאם לחוקת מפלגת העבודה (40% מסך הקולות), יתקיים סיבוב בחירות נוסף ביום רביעי הבא, 21/9/11 בין ח"כ שלי יחימוביץ לח"כ עמיר פרץ.

לפני זמן קצר, הסתיימה ישיבת ועדת הבחירות המרכזית, בראשות ד"ר רענן כהן, אשר אישרה את הפרוטוקולים של 171 הקלפיות שפעלו אתמול, ונתנה אישור רשמי לתוצאות.

עם סיום ישיבת הוועדה, אמר ד"ר רענן כהן: "אני גאה להגיד שמפלגת העבודה ניהלה אתמול מערכת בחירות דמוקרטית, הגונה, נקיה ובשקיפות מלאה. אחוזי ההצבעה הגבוהים, מעידים על חשיבותה של המפלגה לציבור הישראלי, ועל הלהט האידיאולוגי של חברי המפלגה.

אני מחכה ליום הבחירות, שיתקיים ביום רביעי הבא, ויוביל לשיא ההליך הדמוקרטי במפלגה, עת ייבחר יושב ראש חדש, וכולנו נתייצב לצידו על מנת לסייע לו."

יו"ר מפלגת העבודה, מיכה חריש, אמר: "אני מברך את חברי הכנסת יחימוביץ ופרץ על ניצחונם, ואני קורא להם להמשיך ולנהל מערכת בחירות הוגנת ועניינית בשבוע הקרוב. מפלגת העבודה צריכה לסיים במהרה את העיסוק הפנימי בעצמה, ולצאת בקריאה רעננה וחדשה לציבור בישראל, ולהוביל את הטיפול בתחומיים החברתיים – כלכליים, ובתחומי הביטחון.

אני מעריך מאוד את ח"כ יצחק הרצוג, ואת עמרם מצנע. שניכם ראויים להנהיג את המפלגה, ואתם בדין הדמויות הבולטות בה ביותר. אני קורא לכם, לדבוק במועמדים, ולהמשיך בחידוש העשייה של מפלגת העבודה, ולסייע בחידושה מול הציבור בישראל."

מזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר, הוסיף: "אתמול היה יום חשוב מאוד למפלגת העבודה. נוהלה מערכת בחירות מתוקתקת וללא רבב, ואני גאה בכך שהיה אחוז הצבעה גבוה מבכל המערכות האחרונות. פנינו כעת לסיבוב השני ביום רביעי הבא. אני קורא לשלי ולעמיר לחבק את כלל חברי המפלגה, את הרצוג ואת מצנע ולרתום אותם להמשך הדרך. המצב החברתי והמדיני בישראל זקוק למפלגת עבודה מאוחדת וחזקה ובכוונתנו להיות כאלה".

יו"ר ועדת הבחירות, יו"ר המפלגה והמזכ"ל סיכמו: "אנו מפצירים בשני המועמדים, לחבק לצידם את כלל חברי המפלגה, לרתום אותם להמשך עשייה, וביחד, בשיתוף פעולה ואחדות, להוביל את המפלגה לעשייה פעילה. המצב החברתי במדינת ישראל, זקוק למפלגת העבודה, כמפלגה מובילה, חזקה ויציבה. אנו מעריכים את פועלם של מצנע וח"כ הרצוג, ומקווים כי עשייתם הפוליטית במפלגה תמשיל לבלוט."