Lenon_Nakedפסטיבל אפוס לתרבות ואמנות המתקיים זו השנה השנייה בסינמטק תל אביב יתקיים השנה גם בעמק המעיינות – במהלך ימי הפסטיבל [24-27.11] יוקרנו ברחבי העמק מספר סרטים מתוך סרטי הפסטיבל ויתקיים אירוע מיוחד בנושא צילום תיעודי-אמנותי. כולם מוזמנים...

כלים

במסגרת פסטיבל אפוס לתרבות ואמנות יוצגו ברחבי הארץ מעל 50 סרטים בהקרנות בכורה ישראליות ועולמיות העוסקים בתחומי האמנות השונים: מוסיקה לסוגיה, מחול, ספרות ושירה, אמנות פלסטית, תיאטרון וקולנוע. כחלק מהאירועים המיוחדים בפסטיבל יתקיים בעמק המעיינות אירוע מיוחד בשיתוף המחלקה לתקשורת במכללת יזרעאל והמרכז למחול במכלול מעיינות בנושא צילום תיעודי אמנותי, ובאודיטוריום 'זיידן' במרכז עידן ובאולם קימרון יוצגו הסרטים הבאים –

יום רביעי, 24.11 –

10:30 נשים וגברים מעל גיל 65

הסרט מתאר תהליך עבודה של אנשים מבוגרים עם הכוריאוגרפית המופלאה פינה באוש לקראת העלאת מופע מחול שלם על במה ונגיעה בסקרנות, באושר, בשמחה, בפן הבריאותי אפילו.

20:30 חלומות בבל – סידי לארבי שרקאווי

שארקאווי הפך בתוך 10 שנים לאחד מ-'כוכבי' המחול המודרני, ואת יצירות המחול שלו ואותו ניתן לפגוש בערים רבות ברחבי העולם. בסרט זה, המצלמה עוקבת אחריו כשהוא בסין ובהודו, בבלגיה ובקורסיקה. בהפסקות בין החזרות וההופעות הוא מספר בפתיחות ובשטף על הקריירה המהירה שלו: על ילדותו ואהבתו למחול מגיל צעיר, על ההומוסקסואליות שלו ועל המשיכה שלו לנושאים רוחניים.

יום חמישי, 25.11 –

20:00 ציפור על תיל - ליאונרד כהן

זהו "הסרט האבוד" על לאונרד כהן: הוא הוקרן פעמים ספורות בשנת 1974 ואז נעלם. בשנה שעברה נמצאו באחד המחסנים 294 גלילים של חומר הגלם של הסרט, ומהם שוחזרה הגירסה שתוקרן כאן. הסרט עוקב אחר מסע הופעות שערך לאונרד כהן באירופה בשנת 1972 וכולל, בין השאר, 17 משיריו המפורסמים.

22:00 'לנון בעירום'

ג'ון לנון קם לתחייה מול עינינו - השחקן כריסטופר אקלטון מגלם את ג'ון לנון בשנות חייו האחרונות באנגליה, בסיפור שלא תמיד נאמן למציאות..

יום שישי, 26.11 –

10:30 'פנטסיה'

פנטסיה הוא סרט אנימציה מבית וולט דיסני שיצא למסכים ב – 13 בנובמבר 1940. הסרט מורכב מ – 8 יצירות מוסיקליות. תחילה נחל הסרט כישלון בקרב הקהל, אך ברבות השנים ביקורות היללו אותו וקהל רב החל צופה ומתאהב בסרט, שאף זכה להיכלל בין עשרת סרטי האנימציה הגדולים של המאה.

מוצ"ש, 27.11 –

20:30 'אמנות בזבל' - נעילת פסטיבל אפוס 2010

ברגע שעוד משאית אשפה מגיעה אל המזבלה הגדולה בעולם, בפאתי ריו דה-ז'נרו, עטים עליה ה"קטאדורס". "אנחנו לא אוספי אשפה, אנחנו אוספי חומרים למחזור" מסביר אחד מהם את משמעות המלה. ואיך כל זה מתקשר לאמנות? כאן מצטרף לתמונה הגיבור המרכזי של הסרט, ויק מוניז, יליד ברזיל ואחד האמנים המצליחים בעולם כיום. ל

לא מזמן הוא עשה עבודות משוקולד, עכשיו הוא יוצא אל אתר איסוף האשפה הענקי כדי להכין יצירה מזבל ומוצא את עצמו משתף פעולה בהכנת העבודה עם האנשים הפשוטים והמקסימים שפגש. הבימאית לוסי ווקר ליוותה את תהליך היצירה לאורך שלוש שנים, שבסופן נמכרו היצירות בניו יורק ובלונדון ואת תמורתן העביר האמן לידידיו אוספי האשפה. סרט הזה, שזכה להצלחה גדולה ולשורה ארוכה של פרסים מאז שהוקרן לראשונה השנה.

מחיר כרטיס: 30 ₪ לסטודנטים וחיילים – 25 ₪. הזמנת כרטיסים במח' תרבות 6065860

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS