קרדיט תמונה: FREEPIK

אזרחים רבים נקלעים, שלא מרצונם, להליכי אישום פליליים. בין אם מדובר בעבירת תנועה, עבירת אלימות או עבירת בנייה. הרשעה בדין פלילי גוררת אחריה רישום פלילי המלווה את המורשע זמן רב. רישום זה עלול למנוע מהמורשע לעסוק בעבודות מסוימות, לגשת למכרזים או להוציא רישיון לנשק.

קרא עוד...

מי מאתנו לא משתוקק להרגיש בנוח במרחב הביתי שלו? פלישה לסביבה האישית מלווה בחוסר נוחות ואף מהווה הטרדה.
אנשים רבים סבלו בשלב כזה או אחר בחייהם ממציצנות על ידי איש זר או שכן ואפילו קרוב משפחה וחוו השפלה ומצוקה כאשר גילו שמישהו מתבונן בהם בלי רשות או הפיץ תמונות שלהם ללא רשות.

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

תחום עריכת הדין במדינת ישראל הפך לרחב למדי בשנים האחרונות. כיום ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר עוסקים במגוון גדול של מקרים. בשל שגשוג הכלכלה הישראלית ועליית מספר בעלי ההון, העבירות אשר הפכו לנפוצות יותר הן עבירות של צווארון לבן. עבירות אלו שקורות לניהול לא חוקי של כספים ולכן עורך דין אשר יבקש לקחת תחת חסותו, מקרה של עבירות צווארון לבן, יצטרך להיות בקיא במקרה ומוכן לכך שהתיק אליו הוא עומד להיכנס יהיה מורכב למדי. עורך דין איכותי ידע לדאוג לכל העניינים המשפטיים ולתת ללקוחות שלו שירות אמין ומקצועי שיגרום לכך שהם יוכלו לישון בשקט.

קרא עוד...

אדם נעצר במועדון ריקודים עם 26 גרם קוקאין, המחולקים לאריזות ולשקיות ניילון שקופות. בית המשפט קבע כי הנאשם הוא אדם בעל דפוס פעולה עברייני, ושלח אותו לכלא ל-39 חודשי מאסר.

קרא עוד...

מוסד ההסדר המותנה נועד לאפשר במקרים המתאימים, סגירת תיק פלילי כנגד חשוד ללא הגשת כתב אישום וניהול הליך פלילי בבית המשפט. מוסד ההסדר המותנה מאפשר לרשויות החוק להימנע מהגשת כתב אישום נגד חשוד ולסגור את התיק בעניינו ללא ניהול הליך פלילי בבית המשפט, זאת במידה ויעמוד בתנאים לעריכת הסדר מותנה ויודה בעובדות כתב האישום ובביצוע העבירה.

קרא עוד...

עבירות פליליות רבות הן מהתחום הכלכלי. מדובר על  עבירות צווארון לבן,  שוחד, הלבנת הון, העלמות מיסים, קבלת דבר במרמה ועוד. הממסד האוכף כולל את המשטרה, והרשות השופטת היא השופטת שניהם מתייחסים בחומרה לעבירות אלו. הסיבה לכך, היא שהן עלולות לפגוע פיזית ונפשית באנשים, עלולות לערער מוסכמות חברתיות, לגרום לפגיעות מהותיות בחברה ואפילו להשפיע על חוסנה. אחת העבירות הנפוצות ביותר מוגדרות כמכה של המדינה ומדובר על חשבוניות פיקטיביות בתחום השיפוצים. תחום זה ידוע ככזה שבו קבלנים ובעלי מקצוע רבים אינם מוציאים כלל חשבוניות או מוציאים חשבוניות חלקיות, ואת שאר הכסף גורפים במזומן. לעיתים הם בכלל מוציאים חשבונות פיקטיביים וסוחרים בהם.

קרא עוד...