פיגוע בתל אביב

(בארץ)
 המבורגר במסעדת מרינדו – צילום: רון שלף

קהילת המבורגר ישראל - קהילה וירטואלית (בפייס בוק) המנוהלת על ידי ארקדי פורטנוי איש ה"פודיז" יזמה מפגש הזדהות תל אביבי הערב 09.06.2016, משעה 21:00 בשרונה מרקט. "אנו עושים מחווה למען העסקים בשרונה מרקט והצהרה חד משמעית, כי הטרור לא ינצח ולא יעצור את חיינו" אומר ארקדי פורטנוי

(הדופק הבטחוני)

צוותי מד"א שהוזנקו למתחם שרונה בעקבות פיגוע הירי שהתרחש במקום העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 11 נפגעים שסבלו מפצעי ירי. סמוך לשעה 21:35 התקבלו במוקד מד"א שורה של קריאות על נפגעי ירי במס' זירות במתחם שרונה בתל אביב. עם קבלת הקריאה הוזנקו למקום כוחות גדולים של מד"א, הכוללים חובשים רכובים על אופנועי מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ.

(הדופק הבטחוני)

האגודה לזכויות האזרח פנתה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, בדרישה שיחקור את התנהלות המשטרה אשר פלשה שלא כדין לדירות של צעירים ערבים המתגוררים בתל אביב, וביצעה בהם חיפוש לא חוקי במהלך חיפושיה אחר נשאת מלחם, החשוד בביצוע הפיגוע בדיזנגוף בשבוע שעבר.

(הדופק הבטחוני)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים הבוקר, יום חמישי, כ"ו טבת, 7 בינואר, ביקורי תנחומים בבתי המשפחות של שמעון (שימי) רוימי ואלון בקל ז"ל שנרצחו בתל-אביב בכ' טבת, 1 בינואר. בבית משפחתו של שמעון (שימי) רוימי ז"ל באופקים, סיפרה המשפחה על עוצמת התמיכה שמעניקים אחיו של שמעון (שימי) ז״ל למשפחה כולה ועל הקושי המתגבר. אב המשפחה מכלוף אמר לנשיא: "בהתחלה הם תמכו בכולנו אך ככל שעוברים הימים זה הופך קשה יותר, כעת הם לא עומדים בזה." הנשיא הקשיב לדבריהם בצער ואמר: "הכאב שלכם קשה מנשוא."

(הדופק הבטחוני)

גל הטרור ברחבי הארץ נמשך: במהלך שלושת החודשים האחרונים שהחלו ברצח של אלכסנדר לבלוביץ' שנהרג בפיגוע האבנים בערב ראש השנה בירושלים, כוחות מד"א בכל רחבי הארץ עמדו בכוננות והגיעו במהירות לעשרות זירות פיגועים מרובות על מנת להציל חיים בצורה מהירה ומקצועית * מתחילת גל הטרור (13.9.15) ועד היום (2.1.16), עומד מספר הנפגעים בשרשרת הפיגועים על 306, בהם 27 הרוגים ו 279 פצועים, מהם: 25 פצועים באורח קשה, 8 באורח בינוני עד קשה, 42 באורח בינוני, 11 קל עד בינוני ו 193 פצועים באורח קל * בנוסף טיפלו צוותי מד"א בלמעלה מ 100 נפגעי חרדה

(הדופק הפוליטי)

בעקבות הפיגוע המזעזע בתל אביב, קרא יניב שגיא, מנכ"ל גבעת חביבה, לחזק את התמיכה בחזון החברה המשותפת. "החברה הערבית שואפת בעיקרה לאזרחות ישראלית שמושתתת על שוויון ושותפות עם אזרחי ישראל היהודים. שותפות של מיעוט ערבי עם רוב יהודי על בסיס שוויון - זו המטרה", אמר שגיא.

(הדופק הפוליטי)
ח"כ יאיר לפיד

לפיד התייחס הבוקר באירוע שבתרבות ברמת גן לפיגוע אמש בת"א: הפיגוע אתמול בת"א הוא תוצר של העובדה כי כיום כל אחד יכול ללכת ולקנות נשק בלתי חוקי בכל מיני מקומות בארץ כמו שהוא קונה גרעינים במכולת. מסתובבות כמויות אדירות של נשק בלתי חוקי במגזר הערבי והגיע הזמן להתחיל לטפל בזה אי אפשר להמשיך להזניח את זה. מדינת ישראל צריכה לחבק ולחזק את כוחות הבטחון, שוטרים וחיילים שהיו פרוסים כל הלילה ברחובות.

(הדופק הפוליטי)

ח"כ יצחק הרצוג באירוע "שבתרבות" בתיאטרון הלאומי הבימה: "נתניהו עייף, הוא גמר את הסוס ונשחק ואין לו יותר מה להציע לציבור"

(הדופק הפוליטי)
ח"כ חיים ילין (יש עתיד)

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), התייחס הבוקר (שבת .2.1) לגל הטרור המתמשך ולהמשך הירי מרצועת עזה: "סוף שבוע קשה ועצוב"

(בארץ)

כוחות מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ל-9 פצועים, מתוכם 2 במצב אנוש שפונו לבית החולים איכילוב תוך כדי פעולות החייאה ולאחר זמן קצר נקע מותם , 2 פצועים נוספים במצב קשה ו-2 באורח קל פונו לבית החולים איכילוב ו-3 פצועים נוספים במצב בינוני פונו לבתי החולים תל השומר, בילינסון וולפסון