בשנים האחרונות חל גידול במספר המקרים בהם נפגעו פעוטות שנשכחו ע"י מבוגרים ברכבים פרטיים וברכבי הסעות. דווקא המצאה זמינה ופשוטה שמחירה נמוך משלושים שקלים יכולה להיות הפתרון לבעיה

כלים

לאחרונה אנו נחשפים לעלייה במספר מקרי מוות ופגיעה בפעוטות, בעקבות שכחת ילדים ברכבים פרטיים וברכבי הסעות.

המוצר BOB SAFETY שנעד לספק פיתרון פשוט ומקורי לבעיה, הגיע לשלב השיווקי, ומטרת המפתחים להביאו למדפים בהקדם האפשרי. המוצר, שסדרת ייצור ראשונה שלו הגיעה לישראל בימים אלו, הינו למעשה דיגלון סיליקון גדול וזוהר מותקן בצד בכיסא הילד. לאחר הנחת הילד במושב התינוק, מנתק ההורה את ה- BOB SAFETY ומצמיד אותו לצרור המפתחות. ההורה נוסע עם ה BOB SAFETY הצמוד לצרור המפתחות ומשמש לו תזכורת לכך שהתינוק ברכב בנסיעה ומשמש לו כתזכורת גדולה ובולטת המפריעה להכנסת מחזיק המפתחות לכיס, במידה וההורה יצא מן הרכב והשאיר את התינוק. בסיום הנסיעה מצמיד ההורה את ה- BOB SAFETY חזרה למקומו בכיסא התינוק ולוקח את התינוק.

זיו קינן, מפתח הפטנט "פתרונות שונים וטכנולוגיים קיימים בשוק זה שנים. הבעיה עם אותם פתרונות שהם יקרים, תלויים בבטריה, ואינם נותנים בהכרח מענה לבעיה של שיכחת תינוקות ברכב. חיפשתי פתרון שיהיה זול, זמין ושניתן יהיה לחלק אותו בחינם על ידי עמותות או חברות מסחריות שיאמצו אותו כמוצר קידום מכירות וכך הגעתי ל BOB SAFETY".

הטמפרטורה ברכב סגור בקיץ יכולה להגיע עד ל – 70 מעלות צלסיוס. תינוקות ופעוטות חשופים יותר לסכנה של מכת חום הואיל וחום הגוף שלהם עולה במהירות רבה יותר ובצורה חמורה יותר מאשר מבוגרים.

קינן: "מדובר בפעולה פשוטה וקלה ומצילת חיים. רבים חושבים ש"לי זה לא יקרה", פרדוקסלית דווקא הורים אלו נמצאים בקבוצת סיכון לשכוח את הילד במכונית. אנו ב BOB SAFETY מציעים לפעול על פי הוראות בטיחות פשוטות וזמינות היכולות למנוע טרגדיה. אנו מקווים שגם המדינה תאמץ את הפתרון שלנו כפי שאומץ פתרון האפודות הצהובות למשל."

כידוע, קובע חוק העונשין (תיקון מס' 59, 2001 ) כי מי שמשאיר ילד שטרם מלאו לו 6 שנים בלא השגחה ראויה ובכך מסכן את חיי הילד או פוגע או עלול לפגוע פגיעה ממשית בשלומו או בבריאותו, דינו – מאסר 3 שנים, עשה כן ברשלנות – דינו מאסר שנה. עשה זאת במטרה לנטוש את הילד – דינו מאסר 5 שנים.