חה"כ עמיר פרץ: "מפלגת העבודה תתמוך בהגדלת מסגרת תקציב המדינה כדי להתמודד עם האתגרים החברתיים העומדים על הפרק". על רקע דרישת מארגני מחאת האוהלים לפרוץ את מסגרת התקציב, אומר פרץ כי "ניצול עודפי התקציב למטרות חברתיות בתקופה זו ראוי הרבה יותר מאשר הפניית העודפים לרכישת מטבע חוץ או צמצום הגרעון"

פרץ הוסיף: "אני מקווה שגם מפלגות חברתיות כמו ש"ס, אגודת ישראל ו'הבית היהודי' יתמכו בהצעה זו למרות שייכותן לקואליציה."

"בדיוק כפי שנוהגים בעת מצבי חרום בטחוניים, בהם מגדילים את מסגרת התקציב, כך צריך להתייחס למצב היום כשעת חרום חברתית. ניצול עודפי התקציב למטרות חברתיות בתקופה זו ראוי הרבה יותר מאשר הפניית העודפים לרכישת מטבע חוץ או צמצום הגרעון". אמר פרץ.

בכיר במפלגת העבודה העריך כי "לא בטוח שכל מפלגת העבודה תתייצב מאחורי פרץ במאבק הזה. מדובר בנושא שעלול להביך את שלי יחימוביץ', ששיתוף הפעולה שלה עם בנימין נתניהו וגדעון סער בליכוד ימנע ממנה ככל הנראה לעמוד בראש מאבק להגדלת התקציב, עניין שבליכוד מתנגדים לו באופן נחרץ."

פרץ, שערך אמש מפגש עם פעיליו בגן יבנה, אמר כי: "בשבועות האחרונים החברה הישראלית זועקת ברחובות ומביעה מיאוס מהמדיניות הקפיטליסטית של ממשלת הליכוד, שהגדילה את הפערים החברתיים ושחקה את מעמד הביניים.

אני מאושר לשמוע את הקולות האומרים שצריך לדבר בשפה חדשה הכוללת מושגים כמו צדק חברתי ומדינת רווחה. מבחינתי מושגים אלו הם חלק מהשפה הטבעית שלי שאותם אני גם פועל לקדם במשך שנים רבות ומרגש אותי לשמוע שזוהי השפה שהפכה להיות שגורה כיום בפי מאות אלפי מפגינים מדרום ועד צפון".

פרץ הוסיף, כי: "מדיניות הממשלה לצערי ממשיכה בעקביות להרחיק את הפריפריה מהמרכז ולפגוע בארגוני עובדים ובזכויות העובד. העתיד שלנו נמצא בפריפריה, והעתיד שלנו נמצא גם ברווחת העובדים בישראל. כולנו יודעים זאת, אבל נתניהו חושב אחרת והוא מעדיף לתת לעשירים בתקווה שהרווחה תטפטף פה למטה ועל כך המאבק."

"הגיע הזמן שכשיש בישראל רעידת אדמה חברתית גם הממשלה תרעד וכדי לשנות את המציאות נחוץ לנו גם שינוי פוליטי שיתלווה אליו והוא יגיע בקרוב, בזה אין ספק".

בהתייחסו לעתידה של מפלגת העבודה, אמר פרץ כי: "מפלגת העבודה בתחילת המסע לעיצובה מחדש כאלטרנטיבה חברתית אמיתית לשלטון הליכוד, שהוא שלטונם של העשירים. 'העבודה' תחזור להיות מפלגת פועלים אמיתית, תפתח את ביתה, תשנה את פניה. מנחם בגין היה מומחה בלגרום לאנשים להרגיש מחוברים למפלגה ואת זה גם אני יודע לעשות היטב.

חבריי ואני הצלחנו לצרף אלפי קולות חדשים, ביניהם ליכודניקים רבים שנתניהו עזב אותם– תושבי ערי הפיתוח, השכונות, מעמד הביניים, העובדים העניים, החד הוריות, המובטלים, החולים, הקשישים, בני המיעוטים והעולים החדשים. מפלגת העבודה תפתח את ידיה ותחבק קולות חדשים, לא תהיה זאת עוד מפלגה קרה ומנוכרת, כפי שעיצב אותה היו"ר הקודם, אלא בית חם ואמיתי לכל ישראלי שקצה נפשו במצב החברתי בישראל".