"על ממשלת ישראל לפעול בתקיפות כדי להגן גם על האזרחים הערבים ולמנוע את המשך ההסתה". ראונק נאטור ורון גרליץ, מנהלים שותפים של עמותת סיכוי לקידום שוויון יהודי-ערבי, מסרו היום בעקבות התרבות מקרי התקיפה נגד אזרחים ערבים על רקע ההסלמה: "אנו קוראים להפסקה מיידית של מעגל הדמים הקשה הזה.

בהודעת העמותה נאמר:

"ההתקפות הגזעניות על האזרחים הערבים הישראלים ביממה האחרונה הן גלישה מסוכנת של האלימות הנפשעת וההרג של אזרחים ישראלים ופלסטינים, אל תוך היחסים שבינינו כאזרחים יהודים וערבים בישראל.

לגלישת האלימות קדמו הסתה מצד שרים וחברי כנסת שדחפו את הסכסוך לקווים דתיים קיצוניים, וגם הצהרות בלתי אחראיות מצד ראשי ערים שקראו לאזרחים להתחמש והקצינו את האווירה המתוחה ממילא".

"את האסון הזה חייבים לעצור לפני שכולנו, יהודים וערבים, נשלם מחיר כבד מנשוא בנפש, ולפני שההידרדרות ביחסים בין יהודים וערבים בישראל תרסק את הסיכוי לחברה שוויונית ומשותפת.

"אנחנו קוראים לאזרחים ולמנהיגים בני שני העמים לעשות כל שביכולתם כדי לעצור את אווירת ההסתה ואת מעגל הדמים, ובראש ובראשונה קוראים לממשלת ישראל לפעול בתקיפות כדי להגן גם על האזרחים הערבים מפני התקפות גזעניות, למנוע את ההסתה וליבוי השנאה הלאומנית-דתית, ולחתור באופן מידי לסיום הכיבוש, שהוא הדרך לעצירת מעגל הדמים הבא".