המשטרה וסיירת הביטחון העירונית נגד גנבי הברזל: גנבי מתכות בעכו גרמו השבוע נזקים ניכרים לתשתיות של רכבת ישראל ולדודי שמש על גגות בתים בעיר.  מנהל אגף הביטחון, הפיקוח ושירותי החירום בעירייה קורא לציבור לגלות ערנות ולדאוג שהיציאה לגגות הבתים תהיה סגורה

סיירת הביטחון של עיריית עכו לכדה השבוע שלושה צעירים שפירקו קולטי דודי שמש מגגות הבתים בעיר. השלושה נתפסו על חם בשעת מעשה על ידי הסיירים אלכס טכטנברג ומוטי שטרית והם חשודים במקרים נוספים.

על פי החשד, פירוק הקולטים נועד לצרכי סחר בנחושת. למקום הוזעקה ניידת השיטור המשולב שהעבירה את השלושה להמשך חקירת המשטרה.

במקרה נוסף, במהלך סיור אקראי הבחינה ניידת השיטור המשולב של עיריית עכו בתנועה חשודה באזור אצטדיון הכדורגל הישן, שם מבוצעים בימים אלה עבודות נרחבות של רכבת ישראל.

בבדיקה שערכו הפקח אלירן רואימי והשוטר מוחמד בטאח במקום הם גילו להפתעתם חשודים שעסקו באותה העת בגניבת ברזל רב. לאחר מרדף קצר ומשותף עם סיירת הביטחון העירונית נעצרו החשודים להמשך חקירה. היקף הנזק שנגרם לרכבת ישראל נאמד באלפי שקלים.

מנהל אגף הביטחון, הפיקוח ושירותי החירום בעירייה קורא לציבור לגלות ערנות ולדאוג שהיציאה לגגות הבתים תהיה סגורה.

עוד אמר אשור, כי בימים אלה מבצעת המשטרה יחד עם סיירת הביטחון העירוני מיפוי של סוחרי הברזל בעיר ונגד אלה שיימצא כי סחרו בברזל גנוב יוגשו כתבי אישום חמורים. "בעירייה קשובים לכל פנייה של תושב", אמר אשור, "ואנו נפעל למיגור מקרים של גניבת ברזל בעיר".