כלים

מסע מוזיקלי מרגש של דודו טסה בעקבות המוזיקה של האחים סאלח ודאוד אל כוויתי: סרטה של הבימאית גילי גאון שמתחרה בפסטיבל ירושלים במסגרת "החוויה היהודית" ויוקרן ברשות השנייה ב 24/7 ב 23:00 מלווה את המוזיקאי דודו טסה במהלך הקלטות האלבום "דודו טסה והכוויתים"

במשך שלוש שנים ליוו הבימאית גילי גאון וצוות ההפקה את טסה במסע אליו יצא בעקבות המוזיקה של סבו שנפטר שלושה חודשים לפני הולדתו ושעל שמו הוא קרוי.

סיפורה של המוזיקה המופלאה של מי שנחשבים לגדולי המלחינים של המוזיקה העיראקית המודרנית נחשף בפי הדמויות הכריזמטיות בסרט. אמו של דודו, כרמלה, שלראשונה בחייה נעתרת לבקשת בנה ונכנסת לאולפן ההקלטות להקליט את השירים אותם שמע מפיה דודו בילדותו.

http://www.youtube.com/watch?v=seJBOitzea0

שלמה אלכוויתי, בנו של סאלח ששומר בדבקות על מורשת אביו ועל שעון הזהב שקיבל במתנה ממלך עיראק. אלברט אליאס בן ה 92 שמנגן בחליל כמו נער ומקפיד עדיין להחזיק מסרק בכיס חולצתו, יאיר דלאל שמתרגש עד כדי דמעות ממוזיקה, בעליו של קפה נח המיתולוגי וכמובן דודו טסה, אחד המוזיקאים המצליחים בארץ שמתגלה בסרט בשיא רגישותו. סיפורה המורכב של עליית יהדות עיראק מבצבץ בין הצלילים והתווים ובין הסלילים של ארכיון רשות השידור.

הבמאית הוותיקה גילי גאון, בוגרת בהצטיינות של ביה"ס סם שפיגל, מאז שסיימה את לימודיה ביימה וערכה סרטים וסדרות לטלוויזיה ולקולנוע, כן ביימה את הסרטים "אלמנות זה עובר בגנים", "מדינה הזאבים" ועוד.

דני חיימוביץ , מבכירי המפיקים בתעשיית הטלוויזיה בישראל , בוגר בית הספר לקולנוע קמרה אובסקורה תל אביב. בין השאר היה מפיק ראשי בערוץ דיסני ישראל ומפיק אחראי בערוץ 10 ישראל, כיום פועל כמפיק עצמאי.

עיראקנ'רול

מפיק: דני חיימוביץ'

בימאית: גילי גאון

צילום: דודו יצחקי

עריכה: דניאל אביצור, גילי גאון

אורך:53 דקות

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS