יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, התייחס היום, בנאומו באירוע הרמת הכוסית של הסתדרות הגימלאים, בראשות גדעון בן ישראל, להמלצות ועדת טרכטנברג. עיני אמר כי ההסתדרות ממתינה למסקנות שיתפרסמו כנראה בשבוע הבא ואם המסקנות לא יספקו תגיב ההסתדרות ו"די לחכימא ברמיזה"

עיני אמר כי "כרגע יש הרבה הדלפות מהועדה אולם אני לא מסתמך עליהם כי הדלפות מטבען נתונות בידי אינטרס כזה או אחר. אומרים שהמחאה היא של מעמד הביניים אך היא גם של השכבות החלשות. אם לא תהיה בשורה בדיור, בשכבות החלשות, בגימלאים ובעוד שורה של נושאים הרי שלטעמי ההמלצות לא נותנות מענה למחאה".

עיני הוסיף כי ההסתדרות תמתין לפרסום הרשמי של מסקנות הועדה בעוד כשבוע. "ההסתדרות הצטרפה למחאה ואנשי ההסתדרות נוטלים חלק בהפגנות. גם הגימלאים קיימו הפגנות. אמרנו כבר מתחילת המחאה שנפעיל את הכלים העומדים לרשותנו. לכן עם הפרסום הרשמי נגיב למסקנות. וכשאני אומר נגיב אז די לחכימא ברמיזה".

עיני אף התייחס למאבק שמנהלת ההסתדרות לקליטת מטפלי ניצולי השואה כעובדי מדינה במקום העסקתם כעובדי קבלן. עיני מחה על תגובת האוצר למאבק ואמר כי "האוצר אומר שניצולי השואה הם פרוייקט זמני ולכן לא צריך לקלוט את העובדים כעובדי מדינה. אני חושב שבזכות ניצולי השואה הוקמה המדינה הזאת והם ראויים ליחס הטוב ביותר ולעובדים הטובים ביותר. אני מאחל לניצולים אריכות ימים וקורא לרה"מ לפעול לקליטתם כעובדי מדינה".

בהתייחסו לכספי הפנסיה של הגימלאים הביע עיני ביקורת על שיטת "התספורת" באגרות החוב של הטייקונים. "ב- 2003 העבירו את כספי הפנסיה לשוק ההון במקום להמשיך ולהשקיע באגרות חוב מדינה מיועדות. מכיוון שלא היה היכן להשקיע את הכסף נתנו הלוואות לכל מי שרוצה. העבירו את הכסף לטייקון כזה או טייקון אחר והיום הם מבקשים "תספורת". הבעיה היא שהכספים שלנו כבר נשחקו ואנחנו ממילא כבר קרחים כך שלא נותר ממה לעשות תספורת".