כלים

הכוריאוגרפית רייצ'ל ארדוס הוזמנה להציג ב- 'COOL NEW YORK 2012 DANCE FESTIVAL' ניו יורק את יצירתה 'and Mr' אשר יצרה במיוחד עבור הרקדן והכוריאוגרף עידו תדמור

פסטיבל המחול Cool New York מאורגן ע"י קבוצת המחול White Wave מתקיים זו השנה התשיעית והוא חלק מפסטיבל אמנויות החורף של ניו-יורק (New York City's winter arts festival).

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 25 בינואר – 5 בפברואר 2012, WHITE WAVE John Ryan Theater אשר בברוקלין. היצירה and mr תוצג במהלך סוף השבוע השני של הפסטיבל בתאריכים ה 2 לפברואר ו- 4 לפברואר. כ 20 קבוצות ויוצרים בתחום המחול נבחרו להציג בפסטיבל על ידי וועדה ממיינת בראשות יאנג סון קים.

הפסטיבל מהווה הזדמנות ליוצרים להיחשף אל אמצעי התקשורת המקומיים והבינלאומיים הנוהגים לסקור את האירוע החשוב ולסמן את הכישרונות העולים הבאים. האירוע מסוקר בין היתר על ידי ה- New York Times , Dance Magazine, The Village Voice, The Daily Newes ועוד.

קבוצת White Wave פועלת לקירוב בין יוצרים בינלאומיים בתחום המחול ומארגנת מפגשי מחול במטרה לייצר שיתוף, יצירה, הפרייה והזדמנות לחשיפה הדדית של יצירות בתחום המחול מכל העולם.

עבודתה של רייצ'ל נבחרה להציג בפסטיבל המחול Cool New York לאחר שלקחה חלק באירוע המקדים של קבוצת WHITE WAVE - Wave Rising Festival באוקטובר 2011 את יצירתה 'why we tell' .

נסיעתם של רייצ'ל ארדוס ועידו תדמור הסתייעה בעזרה ובתמיכה כספית מטעם הקונסוליה הישראלית בניו יורק.

'and Mr.'

סולו בביצועו של עידו תדמור אשר נכתב בהשראת סיפורו המפורסם של רוברט לואיס סטיבנסון- "המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד". בהשראת סיפור זה מפנה היצירה את המבט אל עבר הלך רוחו של אדם הכלוא בחדרו הרגיל והמוכר. אותו חדר המכיל אותו כבר שנים, הזירה המוכרת בה נוכחותו ברורה, שגרתית כאילו מעולם לא עזב.

העבודה באה לחקור את מהות חווית הבדידות, ואת המשמעויות של ההישארות לבד. התבוננות הצופה מופנית אל הגיבור הנוירוטי והמזדקן אשר נאלץ להתמודד עם הקולות

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS