ספרות

(ספרות)
המשורר יתרו מימון

יתרו מימון, יוצר, כותב שירים המקדיש את זמנו בימים אלו לכתיבת ספר חדש המורכב משיריו ואיוריו. בראיון לנתנאל סמריק, מייסד בית ההוצאה לאור "קונטנטו נאו" הוא מספר על חברות אמת, רגע מזוקק של עזרה וטוב לב ומקריא מתוך ספרו החדש- "סיפורי יתרו".

(ספרות)
מרגל בסלון / הוצאת אלרום

האם שתלו הסובייטים מרגלים בישראל, ביניהם אפילו יהודים רבים? בשאלה זו ובפתרונה התמודדו שרותי הביטחון בארץ מאז קום המדינה. בשבועון '7 ימים' של העיתון ידיעות אחרונות, בגיליון 2753, כ"ז בתשרי תשע"ז, 28.10.2016, התפרסם הראשון בסדרת מאמרים תחת הכותרת: "רשימת מיטרוקין – מרגלים בתוכנו". במסמכיו של בכיר קג"ב שערק למערב נמצאה רשימת אישים, שפעלו כסוכנים סובייטים בישראל. ביניהם: חברי כנסת, אנשי תקשורת, גורמי מודיעין, מהנדסים בפרויקטים רגישים וקצינים בצמרת צה"ל.

(ספרות)
דוהרים במקום מאת יוני ויצמן

"ברגעים כאלה אני צריך להזכיר לעצמי בכל הכוח שהדעה של הרוב אינה ערובה לדבר. המוסכמות הרווחות, ולא משנה באיזה תחום, שוות לתחת.

(ספרות)
הספר - להתעשר - הזדמנות של פעמיים בחיים

לכל אחד יש שתי הזדמנויות להתעשר לאורך חייו בשוק ההון ובשוק הנדל"ן. רוב העושר הגדול שנצבר שלא מעבודה נצבר בצורה הזו. מיעוט העשירים ביחס לאוכלוסייה מסביר את מחסור הידע הגדול של הציבור לצבור את העושר הזה. רובם סבורים שמדובר במזל. מסמך נדיר זה פותח לראשונה צוהר לדרך האמיתית אל העושר שכל אחד יכול ללמוד וליישם. דע כי רוב העשירים לא נולדו עשירים". – מתוך כריכת ספרו החדש של צביקה ברגמן – "להתעשר – הזדמנות של פעמיים בחיים בעשרת אלפים מלים".

(ספרות)
עטיפת הספר "גשם'' מאת מילה קידר

מילה קידר, החלה לכתוב את "גשם", ספרה הראשון, לפני כ-5 שנים, בימים השחונים של סוף 2010. היה אז רצף של שנות בצורת בארץ, ונראה שלעולם לא יירד עוד גשם. יאיר קוגן, גיבור הספר, הוא מתכנת צעיר, בן העלייה הרוסית של שנות ה-90, שגדל בבת ים וגר בתל אביב. הוא השיל מעליו, כבר בתור ילד, את הזהות הרוסית שלו, אבל גם לא מרגיש לגמרי ישראלי. גם בהייטק הוא לא ממש מוצא את עצמו. הוא מנסה לגשר על שני פערי הזהות האלה, באמצעות אגדה של פושקין, אותה הוא מתרגם מרוסית לעברית

(ספרות)
ספר חדש: ''וזה נגמר באהבה'' מאת ישראל אפרים בר-און

בספרו זה שוטח ישראל בר-און, בפני הקורא 28 סיפורים קצרים החוצים את הגבולות שבין מציאות לדמיון. הסיפורים נכתבו מזווית ראייה אישית של המחבר, מתובלים בהומור אך גם במטענים של רגישות, סנטימנטים וגעגועים נוסטלגיים למקומות, לתקופות ולאנשים. המחבר מצייר בפנינו גלריה קליידוסקופית של דמויות, המהוות תמהיל של החברה הישראלית, על גווניה השונים.

(ספרות)
"העולם לא יכול להתקיים בלעדייך" מאת משה שרון

"העולם לא יכול להתקיים בלעדיך" - את השם המפוצץ והיומרני הזה, העניק משה שרון, מרצה לקבלה ומאמן אישי וזוגי, לספרו השלישי. העולם לא יכול להתקיים בלעדיי? בתי הקברות מלאים באנשים שחשבו כך... אבל כן. עיון בספר מגלה שהמחבר לא רק מצטט מפיהם של חז"ל, וגדולי המחשבה היהודית, ומביא הוכחות לטענתו שלכל אחד מאיתנו יש שליחות שאיתה הגיע לעולם, ושהעולם יחסר אותו אם לא ימלא את שליחותו, אלא גם מציע נוסחה בת חמישה מרכיבים איך למצוא את השליחות הזאת. בניגוד לספרי אימון אחרים, העוסקים בהשגת מטרות, סיפוק וקידום אישי, ספר זה עוסק בשאלה כיצד תוכל להועיל לזולת ולכלל. אתה חשוב, אבל לא רק. אתה חלק מפסיפס. "העולם לא יכול להתקיים בלעדיך" מעניק לך את אחת המתנות החשובות ביותר שאדם יכול לבקש – איך לחיות בתחושה שאתה משמעותי

(ספרות)

חגיגת הספרים הגדולה ברמת-השרון: שבוע הספר יערך בעיר בין התאריכים 16-23 ביוני בשיתוף העירייה ו"ידיעות ספרים". במסגרת היריד יתקיימו מופעים לכל המשפחה ללא עלות * התושבים מוזמנים להפנינג של דוכני ספרים עם כותרים רבים, מבצעים, הצגות, הפעלות ועוד * ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר: "החודש אישרנו במועצת העיר תקציב של חצי מליון ₪ להנגשת הספריות העירוניות על מנת לעודד ולהנגיש את הספריות לכולם מתוך הכרה בחשיבות ועידוד קריאת הספרים בכל גיל"

(ספרות)
הנשיא ריבלין בפתיחת פסטיבל הסופרים. צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו הגב' נחמה ריבלין, השתתפו הערב, י"ז אייר, 25 במאי, בפתיחת פסטיבל הסופרים הבינלאומי בירושלים, בה נשא הנשיא דברי ברכה. באירוע הפתיחה לקחו חלק- רותי חשין יו"ר משכנות שאננים, מוטי שוורץ מנכ"ל משכנות שאננים ומנהל הפסטיבל, שגרירים וסופרים מהארץ והעולם

(הופעות ואירועים)
יהלי סובול. צילום: נועה מגר

הסדרה "תן למלים לעשות בך" של מדיטק חולון תקדיש אירוע מיוחד לעמוס קינן ויעקב שבתאי . – 'שני משוטטים תל אביביים'. המופע ילך בעקבות "הדרך לעין חרוד" ויצירות אחרות של קינן ו-"זכרון דברים" ויצירות נוספות של שבתאי; דרך התנועה והשוטטות תסומן יצירותיהם הספרותיות, בשירים ובפזמונים כמו: "אהובתי שלי לבנת צוואר", "שיר ההד" (שבתאי) "בית הערבה", "פתחי לי את הדלת" (קינן). המופע יתקיים ביום שישי ה-20.5.16 בשעה 12:30 במדיטק חולון. בהשתתפות: עודד קוטלר, לאורה ריבלין, קרן טפרברג, נסים קלדרון, ערן צור, יהלי סובול, דניאל סלומון ואסף רוט. ניהול מוסיקלי: ערן צור