מחר (שני) תקיים הכנסת אירוע הצדעה לרבני ושליחי חב"ד בארץ וברחבי העולם. עמותת חדו"ש העבירה היום לחברי הכנסת מסמך החושף את התבטאויות הבכירים בחב"ד כנגד מדינת ישראל וכנגד הציונות. מנכ"ל חדו"ש: "כל ח"כ ציוני ובעל כבוד לאומי צריך להדיר רגליו מההצדעה לחסידות האנטי ציונית"

מסמך שהעבירה היום (ראשון) עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון לחברי הכנסת חושף בהרחבה את האופי האנטי ציוני של החסידות. בכירים בחסידות מתארים את הרבי מלובביץ' כאחד מגדולי הלוחמים בציונות. הם מגדירים את הציונות כעבודה זרה, עבודת כוכבים ומזלות, ואף היה מי שכתב על הצורך לבזות את הציונות, כפי שיורקים לעבר כנסיה.

ביום חמישי השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס בהשתתפות שליחי חב"ד וראשי קהילות יהודיות במדינות ברית המועצות לשעבר בגני התערוכה בתל אביב. בין יוזמי האירוע מחר בכנסת יו"ר הליכוד העולמי, חה"כ דני דנון שמגדיר את האירוע כ"זכות גדולה". לפני שבועיים השתתף שר החינוך גדעון סער בועידת מנהלי מוסדות חב"ד שנערכה בקיסריה ושם הכריז ש"חב"ד היא החוליה המקשרת והמחברת את העם".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב קרא "לכל ח"כ ציוני בעל כבוד עצמי ולאומי להדיר רגליו מההצדעה לחסידות האנטי ציונית". רגב הוסיף כי "על הממשלה להפסיק את מסע ההתבזות בפני חסידות חב"ד האנטי ציונית ולהורות על ניתוק כל מגע בין מוסדות המדינה צה"ל ומערכת החינוך לחסידות חב"ד, ולעצור את המימון הממלכתי לפעילות חב"ד".

לדברי רגב, "זכותה של חב"ד לאמונתה והשקפותיה. אך כבודה של המדינה וכבודה של הציונות מחייבים שמי שמבזה את טקסיה ומתייחס לציונות כאל מרד, עבודה זרה וגלות מרה, לא ייהנה מתקציבי המדינה ולא יוזמן לבמותיה".

לדבריו, "זהו אבסורד לראות רבני חב"ד האוחזים בהשקפה אנטי ציונית ואנטי דמוקרטית, מתמנים לרבני ערים, ובמימון משלמי המסים מפיצים את משנתם הארסית. חשוב גם לדעת שחב"ד היא מן הנאבקים העיקריים נגד גיורי צה"ל ופתיחת שערי הגיור בפני העולים. מדובר במאבק על נשמתה של ישראל כמדינה ריבונית, יהודית ודמוקרטית".