הכנס השנוי המחלוקת שמתוכנן להתקיים מחר (יום ג’) במכון רקמן לקידום מעמד האישה באוניברסיטת בר אילן, ממשיך לעורר סערה. "ניסיון לשיבוש הליכי משפט בהיקף שטרם נודע כמותו בישראל", כתבה חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ לשר הרווחה משה כחלון. כעת נודע, כי גב' רותי דניאל, חברת ועדת שניט, שהוזמנה לפנל בתום הכנס, הודיעה במכתב דחוף למארגנים כי היא מסרבת להיות "עלה תאנה לכנס מגמתי שהאג'נדה שלו ברורה." גם ד"ר פרץ סגל, מרכז ועדת שניט מטעם משרד המשפטים, וראש תחום חקיקה, הודיע עתה על ביטול השתתפותו במחאה על "האינדוקטרינציה המתוכננת בכנס"

כלים

מן העבר השני, הקואליציה למען הילדים והמשפחה הודיעה כי כדי למנוע אלימות מצד האוניברסיטה, היא תפעל בנחרצות לעצור את ההפגנות שתוכננו להתקיים באוניברסיטה על ידי אבות "ששטיפת המוח המתוכננת של פקידות הסעד שלהן, גורמות להן לזעם הקרוב להיות בלתי נשלט".

ד"ר רות הלפרין קדרי (הנושאת בתואר פרופסורית חברה מטעם אוניברסיטת בר-אילן), החלה  להפיץ מחקרים בפסיכולוגיה מאוסטרליה לפיהם טובת הילד כביכול, כמו גם פגמים באונת המוח של גברים, עומדים בסתירה להסדרי הורות משותפת. במסגרת פעילות זו, מכון רקמן מקיים כנס "אקדמי ומאוזן" לטענתו, אליו יוזמנו כל פקידות הסעד לסדרי דין, ובו תוצג ה"תורה האוסטרלית".

גב' רותי דניאל, שהוזמנה להשתתף כבכנס האמור, הודיעה היום בדחיפות על סירובה להשתתף בכנס, ולשמש כ"עלה תאנה".רותי דניאל פעילת שיוויון ותיקה, אשר הייתה יו"ר עמותת הורות שווה, ושימשה כחברה בועדת שניט כתבה: "לתדהמתי ראיתי שכל המרצות בכנס ידועות בהתנגדותן הנחרצת לביטול חזקת הגיל הרך, ולמתן אחריות הורית לאבות".

בו זמנית, הודיע ד"ר פרץ סגל, מרכז תחום החקיקה במשרד המשפטים, ומרכז עבודתה של ועדת שניט, כי אף הוא מבטל את השתתפותה בכנס השנוי במחלוקת. במשרד הרווחה הביעו תמיהה על כך שהלפרין-קדרי שאין לה כל ידע בתחום הפסיכולוגיה, התפתחות הילד, או עבודה סוציאלית מנסה לקדם "מחקרים" שנויים כל כך במחלוקת בתחום הזר לה כל כך. פקידת סעד אחת אף ציינה "זה כתם ולא כנס".

"ברור לי שכל השתתפותי בפאנל לא נועדה אלא לשמש עלה תאנה לכנס מגמתי, שהאג'נדה שלו ברורה, ולחרדתי נועד לעובדות סוציאליות לסדרי דין שזה תפקידן - לבחון ולהמליץ לבית המשפט על אפשרות ופתרונות לחלוקת זמני השהות של ילדים עם כל אחד מהוריהם בעקבות גירושים, לעיתים אף להמליץ על סוג המשמורת." כתבה רותי דניאל לפרופ' רות הלפרין-קדרי, והוסיפה: "אני מצרה, באמת מצרה, על צרות המחשבה והמנעות מדיון הוגן, אמיתי ופורה. נראה שאין כאן אלא נסיון להשפיע על מערך העובדות הסוציאליות לסדרי דין,"

הקואליציה למען הילדים והמשפחה בירכה על הצעד החשוב של רותי דניאל ופרץ סגל. דובר הקואליציה, אלי דניאל הוסיף וציין:, "יש לנו חששות כבדים מאלימות הנובעת מפנאטיות פמינסיטית, ולכן אנו נעשה הכל כדי למנוע מגברים להיכנס לבר-אילן ולהפגין שם".