המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, ביקר בבית ספר האיריסים בכרמיאל להשקת פרויקט "קדימה מדע", שהוא שותף לו בגיוס המשאבים. פרויקט הכיתות החכמות, שסך עלותו כ-100 מיליון שקלים, הינו היחיד מסוגו ובהיקפו בארץ ומהווה את המילה האחרונה בתחום החידושים הטכנולוגיים במערכת החינוך

כל "כיתה חכמה" מצוידת בלוח אינטראקטיבי, עמדת מורה ממוחשבת ומקרן, אשר מחוברים ברשת אינטרנט למחשבים הניידים של התלמידים בכיתה שגם הם נכללים בציוד של הפרויקט. בנוסף יש לתלמידים "ערכת הצבעה" ולמורה יהיה לוח נייד אלחוטי שמאפשר לו "לכתוב על הלוח" מכל מקום בכיתה. קדימה מדע תלווה את הקמתן של הכיתות האינטראקטיביות ותדאג לאבזר אותן באמצעים הטכנולוגיים המתאימים וכן לסייע לתהליכי ההטמעה וההדרכה לשימוש בהם.

נטלי גרונסטאדת מנהלת בית ספר האיריסים אמרה לשר שלום :"הכיתות האינטראקטיביות הינן תוצר של מיזם בו חברו יחד מנהיגים אשר רואים בחזונם את ילדי הפריפריה נהנים מקידמה טכנולוגית ושוויון הזדמנויות בחינוך....אשרינו שזכינו וראיתם בנו בית ספר אשר ראוי ומסוגל לעמוד באתגר החינוכי אשר הוצב בפנינו.

תחילתו של מסע בחזונו של ראש העיר שלנו אשר הציב בכל הכיתות בכרמיאל מקרן, עמדת מחשב למורה ואינטרנט זמין. אתה אדוני השר נרתמת אל הגליל שלנו בחבירה אל "קדימה מדע" ומשרד החינוך ביחד עם עיריית כרמיאל לתנופה והשבחה של הטכנולוגיה בחינוך.

השדרוג האיכותי אשר נתקבל בתחילת השנה היווה מהפיכה כללית אשר כללה שימוש באמצעים טכנולוגיים נוספים כמו לוח אינטראקטיבי המאפשר אין סוף טכניקות הוראה, המחשבים הניידים בכיתות לשימוש תלמידים בתהליכי למידה מגוונים כמו תרגול, חקר, ניהול מידע והפקתו. ערכות ההצבעה המהוות אמצעי מהיר, זמין ואקטיבי המאפשר שותפות של כל תלמיד ותלמידה בצורה אקטיבית בשיעור ועוד....."

המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום: "שילוב 1000 כיתות חכמות בבתי ספר בנגב ובגליל מציב את החינוך באזורים אלו כבעל יתרונות ייחודיים ובולטים. הפעלת הפרויקט והרחבתו תביא את הקדמה הטכנולוגית לפריפריה ומספק לתלמידים את הכלים הנדרשים על מנת להתמודד עם אתגרי העולם המשתנה.

אנו פועלים במגוון תחומים על מנת לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה, פרויקט חשוב זה, לא זו בלבד שמביא לצמצום הפערים, הוא אף ממצב את החינוך בפריפריה כמוביל ופורץ דרך. הדרך אל הגשמת היעד של הבאת 300,000 מתיישבים חדשים לנגב ו – 300,000 מתיישבים חדשים לגליל, בעשור הקרוב, היא באמצעות פרויקטים מסוג זה אשר ידגישו את היתרונות של המקום ויהוו גורם משיכה למעבר של אוכלוסיה חדשה."

ראש העיר עדי אלדר ציין את מעורבותו המשמעותית ביותר של השר סילבן שלום בקידום הגליל כולו וכרמיאל בפרט ואת הפעילות המיוחדת שלו בקידום החינוך. והוסיף : "בכרמיאל שמים את החינוך בראש סדר העדיפויות על כל הרבדים של הנושא. אנו מספקים לתלמידים סביבת עבודה חדשנית ומתקדמת על מנת שיעמדו לרשותם כל האמצעים הנדרשים להתפתח ולהתקדם בעולם של חווית ידע ערכית ויזואלית ובעלת טכנולוגיות מתקדמות"

אבי גנון, ראש נציגות בפועל של WORLD ORT בישראל :"אנו שמחים לראות כיצד הפרויקט ממשיך לצמוח ולהתפתח. מלבד חווית למידה משופרת, הכיתות החכמות מאפשרות לתלמידים גם רכישת מיומנויות חשובות ונדרשות להצלחה בעולם בו אנו חיים."

השר , ראש העיר , מנכ"ל קדימה מדע והמפקח על בתי הספר מטעם משרד החינוך חתמו על  אמנת בית הספר למחויבות הדדית. מיד לאחר מכן התקיים שיעור לדוגמא באנגלית, השר סילבן שלום שוחח באנגלית רהוטה עם התלמידים.